آلارم میزان استفاده پایگاه داده VCSA از استورج در vSphere 6.5

در نسخه های قبلی VCSA روش مناسب و کارامد برای مانیتور کردن میزان استفاده پایگاه داده داخلی vPostgres از استورج وجود نداشت همچنین روالی برای مشاهده میزان استفاده انواع داده ها (آلارم ها، وظایف و …) از پایگاه داده وجود نداشت. درvSphere 6.5 بهبود های قابل توجه در این زمینه صورت گرفته است هم اکنون کاربران می‌توانند میزان استفاده هر یک از داده ها نظیر آلارم ها، وظایف و … را از طریق UI و API مشاهده کنند بهبود هایی که در VAMI صورت گرفته موجب شده تا عملیات مانیتورینگ پایگاه داده به راحتی انجام شود همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است بخش جدیدی به نام Database ایجاد شده که کلیه عملیات مانیتورینگ پایگاه داده از طریق این بخش صورت می گیرد.

vcsa-db-alarm-vcsa6-5-1

آلارم جدیدی در vCenter 6.5 ایجاد شده که وضعیت سلامتی و میزان استفاده از استورج را برای پایگاه داده رصد کند این آلارم هر ۱۵ دقیقه یک بار پایگاه داده را بررسی می‌کند و در صورتی که میزان استفاده از استورج ۸۰ درصد بالاتر باشد الارم از نوع Warning تولید می شود و در صورتی که این میزان از ۹۵ درصد بالاتر باشد آلارم از نوع Error تولید شده و دستور خاموشی برای vCenter صادر می شود تا از خرابی پایگاه‌داده جلوگیری کند.

vcsa-db-alarm-vcsa6-5-2
مقدار مربوط به این آلارم برای حالت Warning و Error با استفاده از پارامترهای vpxd.vdb.space.errorPercent و vpxd.vdb.space.warningPercent قابل تنظیم می باشد.

vcsa-db-alarm-vcsa6-5-3

همچنین می توانید این آلارم را برای ارسال ایمیل یا SNMP تغییر دهید تا در بقیه نرم افزارهای مانیتورینگ استفاده کنید.smile icon

دیدگاه 1
  1. soheilsarlak says

    با سلام و سپاس فراوان از ارائه مطالب علمی و عالی شما

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.