نصب و پیکربندی Horizon View – بخش ششم : تنظیم و پیکربندی دیتابیس View Events

قسمت نهایی از کارهایی که برای تنظیم ابتدایی view باید انجام بدهید دیتابیس viewevents می باشد. اگر حضور ذهن داشته باشید  در قسمت های قبلی یک دیتابیس با نام viewevents ساختیم و از همان دیتابیس جهت تنظیمات استفاده کردیم:

 1. از صفحه اصلی View Administrator و قسمت Inventory گزینه View Configuration را باز می کنیم و سپس Event Configuration را انتخاب می نماییم(1).
 2. در صفحه Event Database بر روی Edit… کلیک می کنیم(2). چیزی شبیه به تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.
 3. در فیلد Database server (3) نام سرور SQL که برای جمع آوری event ها در نظر گرفته اید را وارد کنید. در این مثال نام سروری که ما مشخص کرده ایم : hzn7-cmp.pvolab.com می باشد.
 4. مطمئن شوید که Microsoft SQL Server از منوی drop-down انتخاب شده باشد(4). گزینه دیگر انتخاب دیتابیس Oracle است که در این مثال برای ما کاربردی ندارد.
 5. قسمت پورت را رها کنید(5). پیش فرض پورت 1433 می باشد. در قسمت Database name نام دیتابیس خود را وارد کنید(6). اسم دیتابیس ما در محیط آزمایشی viewevents می باشد.
 6. در فیلد Username(7) یوزرنیم این دیتابیس را تایپ نمایید و در قسمت پسورد(8) یک کلمه عبور برای این کاربر انتخاب کنید و دوباره تکرار پسورد را در قسمت confirm password (9) وارد نمایید.
 7. سرانجام، در قسمت Table prefix (10)، می توانید یک نام بعنوان prefix در نظر بگیرید.

حالا می توانیم اعلام کنیم که کارهای اولیه جهت پیکربندی Connection server را با موفقیت کامل کرده و پشت سر گذاشتیم.

نصب View Replica Server

در مرحله بعدی در نظر داریم تا یک View Connection Server دوم راه اندازی کنیم. View Connection Server های بعدی بعنوان Replica Servers نامیده می شوند. کانکشن سرورهای additional به صورت کلی برای ایجاد availability راه اندازی می شوند، که قبلا فراوان در مورد آنها صحبت کرده ایم. دومین Connection server ما بر روی یک ماشین مجازی با نام HZN7-CS2 نصب می گردد. یک IP استاتیک برای آن در نظر می گیریم و این سرور را join به دامین می کنیم.

 1. از طریق کنسول ماشین HZN7-CS2 را باز کرده و به پوشه نصب Horizon view بروید. در این مثال فایل ها داخل یک shared folder بر روی Domain Controller قرار دارند.
 2. فایل VMware-viewconnectionserver-x86_64-7.0.0-3633490 را اجرا کنید. تمام مراحل چیزی شبیه به نصب connection server می باشد، اما پیکربندی متفاوتی دارد.
 3. اگر با پیغام security Warning message ویندوز مواجه شدید دکمه Run را بزنید.
 4. وارد صفحه welcome to the installation می شوید.
 5. طبق روال دکمه Next> را می زنید.
 6. در قسمت License Agreement دکمه رادیویی را بر روی I accept the terms in the license agreement قرار داده و بر روی دکمه Next> کلیک می کنید. محلی که میخواهید برنامه آنجا نصب شود را انتخاب کنید.
 7. بهتر است پیش فرض را تغییر ندهید و دکمه Next> را بزنید.
 8. حال صفحه Installation Option را مشاهده می کنید.
 9. این دومین Connection server یا Replica Server ما می باشد. از لیست Horizon 7 Connection server آپشن Horizon 7 Replica Server را انتخاب می کنیم (1).
 10. تیک گزینه Install HTML Access را می زنیم (2). این کار به کاربران اجازه میدهد تا از طریق پروتکل Blast با مرورگری که از HTML5 پشتیبانی میکند به دسکتاپ های خود دسترسی داشته باشند. آخرین گزینه در این قسمت انتخاب IP پروتکل مورد استفاده می باشد. IPv4 یا IPv6. ما در این مثال از IPv4 استفاده می کنیم(3).
 11. دکمه Next> را میزنیم تا به مراحله بعدی برویم.
 12. صفحه مربوط به تنظیمات Source Server برای شما ظاهر می شود.
 13. در فیلد Server آدرس اولین Connection Server را وارد نمایید(4). در مثال ما آدرس اولین سرور hzn7-cs1.pvolab.com بود.
 14. بر روی دکمه Next> کلیک کنید. صفحه Firewall Configuration ظاهر می شود.
 15. گزینه Configure Windows Firewall automatically ظاهر می شود و بعد دکمه Next> را بزنید. صفحه Ready to Install the Program نمایش داده می شود.
 16. دکمه Install جهت شروع پرسه نصب را بزنید.
 17. زمانی که Replica Server نصب شود صفحه Installer completed ظاهر می شود. دکمه Finish را بزنید تا این صفحه بسته شود.
 18. چک میکنیم که Replica Server به درستی نصب شده باشد و به درستی اجرا شده باشد، برروی View Administrator لاگین می کنیم.
 19. از منوی Inventory، قسمت View Configuration را باز می کنیم و بر روی Servers کلیک می کنیم (5). بر روی تب Connection Servers کلیک کرده (6). مشاهده خواهید کرد که replica server با نام hzn7-cs2 به لیست اضافه شده است(7).

در حال حاضر دو عدد Connection Server دارید، فراموش نکنید که Horizon View به صورت استاندارد روشی برای load balance بین Connection Servers ها یا Security Servers ها ندارد. برای انجام اینکار باید به داکیومنت های مربوط به VMware مراجعه کنید تا بهترین راهکار را انتخاب و پیاده سازی نمایید.

آموزش نصب و پیکربندی Horizon View – بخش اول – پیش نیازها
آموزش نصب و پیکربندی Horizon View – بخش دوم – نصب View Composer
آموزش نصب و پیکربندی Horizon View – بخش سوم – نصب View Composer
آموزش نصب و پیکربندی Horizon View – بخش چهارم – نصب View Connection سرور
آموزش نصب و پیکربندی Horizon View – بخش پنجم – پیکربندی اولیه View Connection Server
نصب و پیکربندی Horizon View – بخش هفتم : نصب و تنظیمات View Security Server

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.