دانلود نرم افزاری برای سفارشی‌ سازی VMware ESXi Customizer

تا به حال شده است بخواهید ESXi را روی یک کامپیوتر دسکتاپ نصب کنید و یک آزمایشگاه کوچک مجازی سازی راه بیندازید؟ اگر این کار را کرده باشید قطعا در همان ابتدای نصب با خطا مواجه شده‌اید، خطای عدم پشتیبانی از درایورهایی مانند کارت شبکه یا هارد دیسک کامپیوتر. جهت حل مشكل No Network Adapter:

این مسئله یکی از مشکلات معمول نصب ESXi بر روی این نوع کامپیوترها است. اما چه راه حل‌هایی برای آن وجود دارد؟ این موضوعی است که در این مقاله درباره آن بحث خواهیم کرد. یکی از روش‌های رفع این اشکال و نصب بی دردسر ESXi روی یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده از ابزار ESXi Customizer است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا دیسک نصب ESXi را باز کنید و درایورها و تنظیمات خاص خود را به آن اضافه کنید. ESXi Customizer یک نرم افزار رایگان است. این نرم افزار را یک کاربر آلمانی انجمن وی‌ام ور به نام اندرس پیتز طراحی کرده است. اندرس که ابتدا این ابزار را برای استفاده شخصی طراحی کرد تصمیم گرفت ابزارش را به صورت رایگان منتشر کند. البته پس از آن برخی از کاربران نیز با کمک‌های مالی از پروژه وی حمایت کردند. آخرین ویرایش این نرم افزار نسخه 2.7.1 است و برای دریافت آن می‌توانید به سایت  www.v-front.de مراجعه کنید.

commentESXi Customizer ابزاری تحت ویندوز است و کار با آن بسیار ساده است:

  1. مسیر فایل ISO هایپروایزر ESXi را در نرم افزار انتخاب می‌کنید.
  2. درایوری را که قصد گنجاندن آن در فایل ISO ESXi را دارید انتخاب می‌کنید.
  3. در نهایت مسیر ذخیره فایل ISO جدید را به نرم افزار نشان می‌دهید.

اگر تا به حال با نرم افزار معروف nLite که آن هم تحت ویندوز طراحی شده است کار کرده باشید مکانیزم نرم افزار ESXi Customizer برای شما بسیار شبیه به آن خواهد بود. ESXi Customizer قابلیت‌های دیگری نیز دارد که به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

یکی از این قابلیت‌ها امکان ساخت دیسک‌های ISO با قابلیت UEFI است. رابط UEFI یا Universal Extensible Firmware Interface جایگزین رابط بایوس است و به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به سیستم عامل و یا نرم افزار واسط دیگری به عیب یابی و تعمیر سیستم اقدام کنید. دیسک‌های ESXi به صورت پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و در صورتی که بخواهید بعد از ساخت فایل ISO جدید این قابلیت نیز در دیسک وجود داشته باشد بایستی این گزینه را فعال کنید. UEFI مزایا و امکانات بسیاری دارد و در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید توصیه می‌کنم به ویکی پدیا سری بزنید. در زمان استفاده از این قابلیت یک موضوع رو به یاد داشته باشید، در صورتی که این قابلیت فعال باشد و یک فایل ISO جدید ایجاد شود دیگر امکان سفارش سازی نسخه ISO جدید از فایل ISO ساخته شده وجود ندارد و بایستی برای سفارشی سازی‌های بعدی از فایل ISO اصلی ESXi استفاده کنید.
یکی دیگر از قابلیت‌های این ابزار تبدیل فایل های با فرمت TGZ به فرمت VIB است. با استفاده از این ابزار می‌توانید این فایل ها را به فرمت استاندارد وی‌ام ور یعنی VIB یا vSphere Installation Bundle تبدیل کنید. فایل‌های VIB ساختاری همانند فایل‌های ZIP دارند که از سه بخش تشکیل شده‌اند: داده‌ها، تنظیمات بسته (به صورت XML) و signature سازنده بسته. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری درباره VIB و ساختار این بسته‌ها کسب کنید توصیه می‌کنم به نوشته های وبلاگ وی ام ور رجوع کنید در آنجا مطلبی با عنوان what is a VIB مشاهده خواهید کرد.

این ابزار از سایت v-front قابل دریافت است. زمانی که با سیستم‌های پشتیبانی نشده وی‌ام ور در حال کار هستید و یا به دلایلی بایستی از سخت افزارهای قدیمی یا بسیار جدید استفاده کنید این ابزار می‌تواند ساعت‌ها در وقت شما صرفه جویی کند.
دانلود درايور ها:l

لينک دانلود نرم افزاری برای سفارشی‌ سازی VMware ESXi Customizer

 

دانلود – 5 مگابايت

رمز فايل: technet24.ir

Atheros AR8161 driver

net-alx-2.0.0.6b.x86_64.vib

Atheros AR8151 driver

net-atl1e-1.0.1.14.x86_64.vib

Realtek R8168 driver

VMware_bootbank_net-r8168_8.013.00-3vmw.510.0.0.799733.vib

Realtek R8169 driver

VMware_bootbank_net-r8169_6.011.00-2vmw.510.0.0.799733.vib

70%
Awesome
  • Criteria
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.