KVM سوئیچ و KVM Over IP چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چند سیستم مختلف در منزل یا محل کار دارید که هر کدام از آن ها برای مجموعه پردازش های مشخصی کانفیگ شده است. مسلماً هر سیستم باید مانیتور، موس و کیبورد داشته باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. از آنجایی که یک نفر میخواهد با تمام این سیستم ها کار کند، پس شاید مانیتور، موس و کیبورد به تعداد سیستم ها منطقی نباشد، چرا که در هر لحظه از زمان آن نفر فقط میتواند با یک موس و کیبورد کار کند و به یک مانیتور نگاه کند. دستگاه KVM Switch دقیقاً به همین منظور طراحی شده است. این دستگاه به شما اجازه می دهد که با یک مانیتور، موس و کیبورد بتوانید بیش از یک کامپیوتر را کنترل کنید.

KVM سوئیچ

مثلاً دستگاه زیر یک KVM سوئیچ دی لینک است که 4 کامپیوتر را از طریق پورت PS2 برای موس و کیبورد و پورت VGA برای مانیتور کنترل می کند.

kvm-switches-and-kvm-over-ip-what-1_Technet24
(KVM over IP (IPKVM

IP-KVM یک دستگاه مجزا است که درون آن یک میکروکنترلر تعبیه شده که وظیفه دارد تصویر سیستم، سیگنال های موس و کیبورد را دریافت کنید و پس از فشرده سازی آن ها را به بسته های شبکه (Network Packets) تبدیل کند و از Interface شبکه خود ارسال کند. به این ترتیب شما می توانید به محض روشن شدن یک کامپیوتر از طریق شبکه به آن ریموت بزنید و از همان ابتدا آن را از راه دور کنترل کنید مثلاً تنظیمات BIOS مربوط به آن را انجام دهید. بیشترین استفاده این دستگاه امروزه در دیتاسنتر ها می باشد که دسترسی مشتریانی که سرور Dedicated اجاره می کنند به محیط BIOS و BOOT سرور فراهم می کند.

kvm-switches-and-kvm-over-ip-what-2_Technet24

 

kvm-switches-and-kvm-over-ip-what-3_Technet24

البته در تمامی دیتا سنتر ها این دستگاه را زمان کوتاهی برای هر مشتری در اختیار می گذارند وبرای زمان های طولانی یا مکرر باید هزینه مجزا پرداخت کنید.smile icon

دیدگاه 1
  1. AmirShervin54 says

    ممنون از مطلب مفیدتون . پیشنهاد میکنم فایل pdf مقاله رو اگر در پایان بزارین عالی میشه

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.