چگونه یو پی اس مطلوب را بشناسیم؟

در سالهای اخیر، اهمیت سیستم‌های یو پی اس رشد چشمگیری یافته است و امروزه آنها، بخش ضروری حفاظت برق مراکز دیتا را تشکیل می‌دهد: کاربران از یو پی اس خود چه انتظاری دارند؟ نظرسنجی اخیر که توسط (یو پی اس) Uninterruptible power supplies limited برای بهترین شرکت یو پی اس صورت گرفته دقیقاً به این موضوع پرداخته شده است.

یو پی اس ارزان

در اینجا مدیر فنی شرکت Matt Henley نتایج را توضیح می‌دهد و در خصوص نحوه انتخاب فروشنده یو پی اس توسط اپراتورهای مرکز دیتا که هماهنگ با فشارهای فن، کاری و محیطی امروز می‌باشند، ارائه می‌کند. دهه‌ها قبل، یو پی اس ارزان به عنوان یک بخش ابتدایی و از لحاظ درونی به ترکیب تجهیزات کارخانه، بیشتر در خانه در بین هم‌دره‌های ژنراتورش تا به تجهیزات ICT حساس تلقی می‌شد. نقش یو پی اس در ارتباط مستقیم با پیشرفت‌های هماهنگ در سخت‌افزار کامپیوتری متحول شده است و یک منبع ضروری برای حفاظت از کاربردهای مهم شده است. این تحول لازم برای مرکز دیتا، سیستم‌های یو پی اس ارزان را بسیار کارآمد، موثق، مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر ساخته است.

یو پی اس صنعتی

gI_93682_Smart-UPS%20Online[1]رشد بازار مرکز رده، توسعه سیستم‌های یو پی اس در حوزه‌های کارآیی، اطمینان‌پذیری و دسترسی را تشدید کرده است. زمانیکه بارها افزایش یافتند و بسیار بحرانی شدند، برق شاه خط الکتریکی، کمتر قابل اطمینان شد و منجر به رشد و افزایش تقاضای یو پی اس شد. بیش از ۷۵ درصد از ۲۰۰۰ کارشناس IT گزارش دادند که سیستم یو پی اس صنعتی آن‌ها، برای حفظ تجهیزات بحران در طول قطعی برق در عرض ۱۲ ماه گذشته مورد نیاز بوده‌اند، که ۷۸ درصد پاسخ‌دهندگان بر این باور بودند که شرایط در دهه‌های آینده وخیم‌تر خواهد شد. این نظریه عمدتاً بدون اساس و پایه نیست. پیش‌بینی شده است که تا ۱۹Giga watt از ظرفیت تولید UK، تا ۲۰۱۸ از دست خواهد رفت زیرا نیروگاه‌های زغال‌سنگ، نفت و هسته‌ای تعطیل می‌شوند.

قیمت یو پی اس

جایگزینی به موقع این منابع، با رعایت مقررات «سبز» بر اساس دپارتمان تغییر و تحول جو و انرژی چالش‌برانگیز خواهد بود و احتمالاً به تغییر مرحله‌ای معنی‌دار در سطح سرمایه‌گذاری از بخش خصوصی و نوآوری‌های انرژی قابل احیا با حمایت دولتی وابسته خواهد بود. قیمت روبه‌رشد نفت و اثر مستقیم آن بر قیمت انرژی و قیمت یو پی اس، دغدغه اصلی ۸۰ درصد افراد مورد سئوال می‌باشد. کاهش مصرف انرژی سازمان و اثر کربن یک اولویت مهم می‌باشد که بیشتر با قانونگذاری از قبیل ساختار CRC Energy Efficiency مطرح شده است.

بنابراین نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از ۶۳ درصد، کاهش هزینه‌های کل اجرایی را به عنوان محرک اصل‌شان در راستای مصرف برق در مقایسه با ۲۷ درصدی که با تمایل زیاد به کاهش اثر کربن سازمان‌شان را مدنظر قرار می‌دهد. بعلاوه خرید تجهیزات اصلی بطور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می‌گیرد با ۸۲ درصد پاسخ‌دهندگان که صرفه‌جویی انرژی را به عنوان یک ملاحظه خرید کلیدی تلقی می‌کنند. این شکل شامل یو پی اس با تقریباً ۵۴ درصد افراد پاسخ‌دهنده که گزارش می‌دهد سیستم‌ های یو پی اس مدرن طراحی و ساخته شده بر اساس ملاحظات محیطی، مصرف برق و مباحث خنک‌سازی در سازمان را افزایش داده‌اند. تکنولوژی بدون ترانسفورماتور در هسته طرح یو پی اس مدرن قرار دارد. اثر مستقیم آن، صرفه‌جویی انرژی را تا حدود ۵ درصد در بین کل بازه بار یو پی اس افزایش داده است. این بطور قابل توجهی هزینه‌های خنک‌سازی و انرژی را کاهش می‌دهد.

راهنمای خرید یو پی اس

یو پی اس ها بدون ترانسفورماتور فاکتور برق ورودی بسیار باثبات و بالایی را نشان می‌دهد که هزینه‌های برق و جریان ورودی را کاهش می‌دهد. کاربردهای بدون ترانسفورماتور، مزایای دیگری از طریق اندازه و وزن کم خود دارند. برای مثال VA یو پی اس۱۲۰ می‌تواند به عنوان یک دستگاه kg263 با اثر m242/0 یک تأسیسات با بجاگذاری m232/1 به وزن kg1200 به کار گرفته شود. این پیامدهای متعددی برای حفاظت برق دارد و سیستم‌های یو پی اس را دستگاه‌هایی با مدول‌های قرار گرفته به روی قفسه بسیار جالب با کارکرد موازی بجای دستگاه‌های ایستاده بر روی کف یکپارچه می‌سازد. طرح مدولار، دسترسی یو پی اس را افزایش می‌دهد زیرا مدول معیوب می‌تواند به سرعت در عرض نیم ساعت در مقایسه با ۶ ساعت لازم برای تشخیص و تعمیر در سطح سازه جایگزین شود. مدول‌ها می‌توانند بدون نیاز به انحراف بار بحرانی به شاه‌خط‌های خام تبدیل شوند. دسترسی با رابطه بین (MTBF) Mean Time Between Failures و (MTTP) Mean Time To Repair تعریف می‌شود بنابراین کاهش MTTR، دسترسی یو پی اس را افزایش می‌دهد. سیستم‌های بدون ترانسفورماتور همچنین اطمینان‌پذیری باطری را از طریق استفاده از شارژر باطری DC-DC را افزایش می‌دهند که موج AC علت اصلی از کارافتادگی زودهنگام باطری را حذف می‌کند.

یو پی اس خوب رو چگونه تشخیص دهیم

ups

اگرچه این پیشرفت‌های سخت‌افزاری خوشایند می‌باشند. کاربران بر این باورند که اطمینان‌پذیری کل منابع یو پی اسشان تحت‌الشعاع کیفیت کل بسته عرضه‌کننده یو پی اس بجای سخت‌افزار می‌باشد. بیش از ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان نظرسنجی بر این باورند که سرویس‌های نگهداری و بکارگیری اضطراری، به اهمیت خود سخت‌افزار برای شرکت‌شان می‌باشد.

فروشندگان می‌توانند توصیه‌هایی ارائه کرده و آرایش‌های یو پی اس خوب مطابق با نیازهای کاربر بجای صرفاً فروش محصولات عمده کاتالوگی را پیشنهاد کنند. بطور کل، ظرفیت یو پی اس باید از لحاظ کارکرد از جمله تدارک اضافی درجه‌بندی شود. بنابراین، بخاطر اینکه ظرفیت سیستم مدولار می‌توانند براحتی افزایش یابند وقتی بار افزایش می‌یابد اندازه بزرگ آن غیرضروری است و هزینه‌های سرمایه‌ای و اجرایی بیشتر را تحمیل خواهد کرد. بعد از نصب، کاربران باید بسته حمایتی را ترتیب دهند که متشکل از نگهداری زمانبندی شده پیشگیرانه و ارائه واکنش اضطراری می‌باشد.

نگهداری زمان‌بندی شده، نیاز به کاربردهای اضطراری را با آماده‌سازی اجزاء در حال تخریب برای تعویض قبل از خرابی را کاهش می‌دهد. از آنجای که تجهیزات حفاظت کامل برق اغلب به یک یو پی اس، باطری‌ها و ژنراتور وصل می‌شوند، استفاده از یک عرضه‌کننده‌ای که تمامی این موارد را می‌شناسد و نحوه هم‌کنش آنها با یکدیگر و نحوه ارائه یک استراتژی حمایتی برق یکپارچه را می‌داند و معقول به نظر می‌رسد.

تامین کنندگان یو پی اس

استانداردهای بین‌المللی جهت تعریف جوانب متفاوت از کیفیت سروی در اختیار می‌باشند و باید پرسید که آیا عرضه‌کنندگان یو پی اس آینده در این خصوص دارای مجوز هستند. BSI ENISO 9001:2008 مدیریت کیفیت، ISO 14001، مدیریت محیطی و OHSAS 18001 مدیریت بهداشت و ایمنی را پوشش می‌دهند. این مجوزها نه تنها کیفیت سرویس را بیان می‌کنند همچنین نشان می‌دهند که عرضه‌کننده می‌تواند تعهدات سلامتی، بهداشتی و محیطی کاربر یو پی اس را در طول عمر وسیله و دورریزی نهایی آنرا نشان دهد. سرویس کاربرد اضطراری، مناسب با بحرانی بودن بار باید مورد بررسی قرار گیرد. زمانهای پاسخ برای ورود به سایت باید تنظیم و تضمین شود و با پشتیبانی تلفنی ۲۴/۷ حمایت می‌شود. این سرویس می‌تواند با کنترل از راه دور، ارتقا یابد که پارامترهای دستگاه اصلی می‌توانند در طول یک ارتباط تلفنی مورد مذاکره قرار گیرند.

این تحقیق می‌تواند با یک رویداد هشداری برای اطلاع‌رسانی پاسخ‌گر میدانی درباره ماهیت خرابی قبل از اینکه به آنجا برسند، آغاز شود. اطلاع‌رسانی رویدادی که اتفاق می‌افتد، واکنش مستقیم به یک اضطرار را فراهم می‌سازد در حالیکه تشخیص از راه دور، نسبت ثابت‌ها بار اول بعد از رسیدن به سایت را افزایش می‌دهد.

نظرسنجی نشان داد که چگونه دغدغه‌های کاربران، محیط فنی، تجاری، سیاسی جاری را بازتاب می‌کنند. رشد سریع تقاضای مرکز داده به همراه افزایش دغدغه‌ها درباره موجودیت شبکه برق UK، کاربران را به ارزیابی اطمینان‌پذیری منجر ساخته است که اطمینان‌پذیری را به صورت مجموع تجهیزات و پشتیبانی آن را بررسی می‌کنند. با افزایش هزینه‌های انرژی و مقررات «سبز» صرفه‌جویی انرژی، اولویتی برای صرفه‌جویی هزینه می‌باشد و به میزان کمتر اما قابل توجه به اهداف مسئولیت‌پذیری اجتماعی و کاهش اثر کربن می‌رسد. اکثریت پاسخ‌دهندگان، سیاستهای کاهش کربن و استراتژیهای برای بررسی کارآیی‌های بازده دارند. تکنولوژی‌های یو پی اس مدرن به کاربران در رسیدن به این هزینه‌ها کمک می‌کنند اما انتخاب درست، عرضه‌کننده ضرورت دارد.smile icon

2 دیدگاه
  1. arsalan681 says

    سپاس

  2. shahrooz says

    Thanks. It was very informative

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.