دانلود Cisco SDM 2.5 نرم افزار مدیریت سوئیچ های سیسکو

نرم افزار سیسکو SDM‌ به کاربر این اجازه را میدهد تا بتواند به راحتی IOS‌ مربوط به روتر های سیسکو را پیکر بندی ، مدیریت و مانیتورینگ کند . اگر چه مدل های متفاوتی از روتر های سیسکو موجود است اما این نرم افزار توانایی پشتیبانی از مدل های ۸۳۰ , ۱۷۰۰ , ۲۶۰۰ , ۳۶۰۰ و ۳۷۰۰ را دارد اگر مدل روتر شما مدلی غیر از این باشد باید با استفاده از محیط کامند CLI‌ روتر خود را پیکر بندی کنید .طراحان نرم افزار  SDM‌ معتقد هستند که نیازی نیست کاربران  حتما سطح دانش زیادی درباره IOS های سیسکو که روز به روز در حال تغییر است داشته باشند .انها میتونند خیلی اسان از این محیط استفاده کنند و به صورت تقریبا اتوماتیک امنیت روتر خود را مدیریت کنید و از کمک دائمی و انلاین استفاده ببرید .

محیط Wizard در SMD‌ میتواند کاربر را گام به گام برای پیکر بندی روتر و تنظیمات امنیت روتر برای پیکر بندی LAN , WAN , Firewalls , V*P-N راهنمایی کند .این نرم افزار این توانایی را دارد که به صورت هوشمندانه تنظیمات  اشتباه را پاک کند و تنظیمات مناسب تری به کاربر پیشنهاد دهد . امکان پشتیبانی انلاین به صورت پیش فرض در SDM‌جاسازی شده است .

در شبکه های پیچیده  که با IOS ‌های سیسکو و و ویژگی های امنیتی اشنایی دارند  این نرم افزار  به شما این توانایی را میدهد تا تنظیما ت امنیتی روتر را قبل از تغییر تنظیمات اولیه روتر چک کنید و از درستی فرامین مطمعن شوید .کاربران پیشرفته میتوانند ازتنظیمات اماده مانند ACL ویرایش شده استفاده کنند . با این نرم افزا شما میتوانید انواع  کاربران با سطح دسترسی متفاوتی ساخته وبه انها سطح سترسی های متفاوتی بدهید.

لينک دانلود Cisco SDM 2.5 مدیریت گرافیکی تجهیزات سیسکو

 

دانلود – حجم: 24مگابايت

رمز فايل: technet24.ir

تنظیمات امنیتی :

زمانی که شما یک روتر را پیکر بندی میکنید شما میتوانید از بالاترین تنظیمات امنیتی در سیسکو استفاده کنید .کاربران SDM‌ میتوانند قویترین تنظیمات امنیتی و  V*P-N‌را با استفاده از SDM ‌در شبکه پیکر بندی کنند .

حال برای کارکردن با این نرم افزار باید چند نکته را مورد نظر قرار دهید :

  • اول اینکه باید روی سیستم تان حتما نرم افزار JAVA‌ نصب شده باشد . به این نکته نیز توجه کنید که این نرم افزار تنها با Internet Explorer‌ کار میکند و در زمان اجرا نرم افزار SDM‌باید صفحه IE باز شود نه مرورگر دیگری

 

  • دوم اینکه نحوه ارتباط دستگاه روتر با این نرم افزار از طریق پورت HTTP است .پس شما باید حتما روتر را به عنوان HTTP Server کانفیگ کنید .برای این مقصد باید کامندهای زیر را روی روتر اعمال کنید .
Switch(config)# ip http server
Switch(config)# ip http secure-server
Switch(config)# ip http authentication local
Switch(config)# ip http timeout-policy idle 60 life 86400 requests 10000

 

  • نکته سوم این است که شما باید حتما برای روتر Username , Password تعریف کنید و امکان برقراری ارتباط از طریق Telnet یا SSH را فراهم کنید .
80%
Awesome
  • Design 80%
دیدگاه 1
  1. soshianet_11098 says

    سلام. ممنون که اینو گذاشتید.

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.