معرفی مدیرعامل جدید سیسکو

در ماه ژوئیه جان چمبرز پس از 20 سال کار در شرکت سیسکو سیستمز از مقام مدیرعاملی این شرکت بازنشسته خواهد شد. شرکت سیسکو سیستمز شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات شبکه است. این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می‌رساند. در ابتدا، سیسکو فقط روترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد.
چاک رابینز، فرد 49 ساله و کارآزموده این شرکت به مقام مدیرعاملی سیسکو خواهد رسید. به گفته این شرکت چمبرز 65 ساله یکی از رهبران باسابقه شرکتی در سیلکون ولی به مقام رئیس هیئت مدیره سیسکو منصوب خواهد شد. سهام شرکت سیسکو سن خوزه کالیفرنیا با 70 هزار کارمند در شاخص نزدک 0.4 درصد افزایش یافته و به 29.24 دلار رسیده است. با رونق گرفتن بازار فن‌آوری در سال 2000 میلادی سهام شرکت سیسکو نیز افزایش یافت و ارزش بازاری این شرکت به 600 میلیارد دلار رسید و در جایگاهی بالاتر از مایکروسافت قرار گرفت. ارزش بازاری سیسکو در حال حاضر در حدود 150 میلیارد دلار است، و سود عملیاتی سالانه این شرکت مشابه با 5 سال است. از سویی انتظار می‌رود فروش سال جاری میلادی این شرکت به 49 میلیارد دلار برسد.
به گفته چمبرز فکر بازنشستگی از مقام مدیرعاملی از سه سال پیش به ذهنش خطور کرده است. رابینز از سال 1997 میلادی به سیسکو پیوست و در روز جمعه به اعضای هیئت مدیره ملحق شد. آخرین سمت رابینز معاون ارشد عملیات بین‌المللی بوده و مسئولیت فروش جهانی شرکت را دست داشته است. تحلیلگران امیدوارند که با ترفیع مقام وی تمرکز بر فروش افزایش یابد. تیم لانگ تحلیلگر بازار سرمایه‌ای BMO، می‌گوید:«ما خوشحالیم که سیسکو فردی را به مقام مدیرعاملی منصوب کرده که پیش‌زمینه خوبی در زمینه فروش دارد و انتظار داریم که کارمندان نیز از این انتخاب حمایت کنند.» رودریک مک گیری عضو هیئت مدیره سیسکو در وبلاگ شرکت نوشت که طی 16 ماه گذشته سیسکو به دنبال مدیرعامل جدیدی بوده است. برخی از ناظران صنعت از این انتخاب شگفت زده شدند. چمبرز دومین مدیرعامل از شرکت سودآور فن‌آوری آمریکاست که طی هشت ماه گذشته از سمت خود کناره‌گیری کرده است. در ماه سپتامبر،لری الیسون مدیر عامل شرکت اوراکل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در آمریکا و جهان نیز اعلام کرد که قصد دارد به مقام رئیس هیئت مدیره منصوب شود. چمبرز از سال 1995 میلادی که مدیرعامل سیسکو شد فروش این شرکت را از 1.2 میلیارد دلار به 48 میلیارد دلار افزایش داده است.

http://core0.staticworld.net/images/article/2015/05/image_gallery-1-100583015-large.idge.jpeg
معرفی مدیرعامل جدید سیسکو

هیئت مدیره سیسکو، Chuck Robbins را به عنوان مدیرعامل سیسکو انتخاب نمود. وی از تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۵ در سمت جدید خود شروع به کار خواهد نمود. Chuck Robbins نایب رئیس ارشد Worldwide Field Operations در سیسکو بوده است. وی در زمان عضویت خود در کمیته اجرایی سیسکو توانست در مباحث سرمایه گذاری و تغییرات راهبردی تاثیرات مثبتی بگذارد. شایان ذکر است او در تصمیم گیری های اجرایی سیسکو بر روی واحد های امنیت و Collaboration نقش کلیدی داشته و یکی از تاثیرگذارترین افراد درخرید شرکت های Sourcefire و Meraki توسط سیسکو بوده است. Robbins بیش از ۲۰ سال تجربه مدیریت دارد. پیش از این، نایب رئیس بخش “The Americas”، بزرگترین حوزه جغرافیایی سیسکو با بیش از ۸,۵۰۰ کارمند در آمریکا، کانادا و آمریکا لاتین، مدیر فروش تجاری آمریکا و نایب رئیس U.S. Enterprise, Commercial and Canada در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ بوده است.
ریاست U.S. and Canada Channel Organization را در سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ بر عهده داشت و به تشکیل قدرتمند ترین Partner Program با درامد سالانه بیش از ۴۰ میلیارد دلار برای سیسکو کمک کرد. از دیگر افتخارات او می توان به انتخاب وی به عنوان یکی از برترین Channel Chiefs ها در سال ۲۰۰۸ توسط مجله CRN Magazine و همچنین به عنوان یکی از صد Channel Executives برتر توسط مجله VARBUSINESS در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ اشاره نمود. Robbins در سال ۱۹۹۷ به عنوان مدیر فروش به سیسکو آمد و به سرعت به سطح مدیریت Regional رسید. وی پیش از پیوستن به شرکت سیسکو پست های مدیریتی در شرکت های Bay Networks و Ascend Communications داشته است. او در کنار کار در سیسکو عضو انجمن های MS Society of North Carolina و Georgia Tech Advisory Board for the President of Georgia Tech نیز است. Robbins دارای مدرک کارشناسی در رشته ریاضیات با گرایش علوم کامپیوتر از دانشگاه University of North Carolina است.