آموزش استفاده از Google Earth جهت امکان سنجی ارتفاع لینک وایرلس

با استفاده از نرم افزار Google Earth شما میتوانید امکان استفاده از لینک وایرلس را بررسی و موارد مورد نیاز را برآورد نمائید. مراحل کار به این ترتیب است که یا ما نطقه آن مکان را داریم که یا بوسیله جی پی اس حرفه ای یا گوشی بدست آورده ایم یا بر اساس عکسهای هوایی میتوانیم نطقه دقیق را پیدا کنیم . باید توجه داشت که بازدید از محل جهت اجرای دکل الزامی است. بعد از باز شدن نرم افزار شما کلید افزدون مکان جدید که بشکل سنجاق زرد رنگی است را انتخاب و بر روی مکان مورد نظر خود علامت گذاری می کنید.

آموزش استفاده از Google Earth جهت امکان سنجی لینک وایرلس

امکان سنجی برقرای لینک وایرلس

انتخاب مکان ۱

همین عمل را برای انتخاب مقد خود نیز انجام میدهید و بعد از آن از نوار ابزار بالا کلید خط کش را انتخاب و یک سر آن را بر روی نقطه انتخاب شده کلیک میکنید.

انتخاب مکان ۲ و خط کش

برای راحتی کار و اینکه مستقیما بر روی نقطه اول برویم همانطور که خط کش فعال است موس را به سمت نوار ابزار سمت راست برده و همان گونه که در عکس می بینید بر روی نقطه اول کلیک میکنیم تا مستقیما خود گوگل بر روی آن نقطه متمرکز شود و نقطه پایان خط کش را انجا قرار میدهیم.

4[1]اتصال نقطه ۱ به ۲

وقتی این کار انجام گرفت طول مسیر مشخص شده و میتوانید آن خط را نام گذاری کنید.آنتنی که تهیه می کنید بر اساس طول این مسیر متغییر است و باید با کارشناس در مورد آن مشورت کنید و با بیان طول مسیر و میزان ترافیک مورد نظر لینک وایرلس خود را تهیه کنید.

5[1]اتصال نقطه ۱ به ۲

 

6[1]نمایش طول مسیر

نکته مهم دیگر پستی و بلندی هایی است که در سر راه لینک شما قرار دارد که میتوانید با کلیک راست بر روی خط کشیده شده و انتخاب گزینه نمایش نمایه ارتفاع پستی و بلندی های مسیر را با دقت بررسی نمائید.

7[1]نمایش نمایه ارتفاع

بدیهی است که ارتفاع دکل مورد نیاز بنا به این نمایه مورد محاسبه قرار می گیرد بصورتی که هر دو آنتن می بایست در دید روبروی یکدیگر قرار گیرند پس اگر نقطه ای پپایین تر است با دکل باید به ارتفاع مورد نظر برسدsmile icon

8[1]نمایش نمایه ارتفاع
2 دیدگاه
  1. ehsannasiri says

    ممنون از پست های خوبتون

  2. علی قنبری says

    چطوری میشه فهمید چه ارتفاعی از دکل نیاز هست ؟

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.