بررسی User Enterprise Virtualization

اجزای User Enterprise Virtualization عبارتند از :

  • Settings Storage Location
  • Settings Location Template
  • Settings Template Catalog
  • UE-V Generator
  • UE-V Agent
  • Settings Package
  • Offline Files
  • Folder Redirection

که بخشی از آنها بر روی سرور نصب میشود و بخشی دیگر بر روی کلاینت .البته Offline Files و Folder Redirection ضروری نیستند ولی اگر استفاده کنید میتوانید UE-V قدرتمند تری را ایجاد کنید.

Offline Files

تکنولوژی Offline File که بصورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز 7 فعال است (البته برای ویندوز 8 غیر فعال است) به کاربران این قابلیت را اعطا میکند که اگر آنها به شبکه متصل نبودند بتوانند به پوشه هایشان که بر روی سرور قرار دارد، دسترسی داشته باشند. این ویژگی برای آن دسته از کاربرانی خوب است که از کامپیوتر های قابل حمل استفاده می کنند.

icon commentنکته : در زمانی که به کاربران خود ماشین مجازی اختصاص داده اید به طوری که انها از از این ماشین های استفاده می کنند ، نیازی به استفاده از این گزینه نمی باشد.

Folder Redirection

به مدیران اجازه می دهد تا مسیر یک پوشه را به پوشه ای دیگر در یک محل جدید Redirect کنند ، این محل میتواند یک پوشه بر روی همان کامپیوتر باشد یا اینکه یک پوشه اشتراک گذاشته شده برروی شبکه باشد. کاربران براحتی با فایلهایشان کارمیکنند و هرگز این احساس را ندارند که این فایلها برروی پوشه اشتراکی در شبکه است ، درحقیقت اطلاعات درون پوشه برای کاربران بر روی هر کامپیوتری که در شبکه لاگین میکنند موجود است .

Settings Storage Location

محلی است که UE-V Agent فایل های مورد نیازش را ذخیره می کند . شما میتوانید از Home Folder که در AD DS برای کاربرانتان تعریف کرده اید نیز برای این کار استفاده کنید. شما می توانید از یک پوشه اشتراک گذاری ساده نیز استفاده کنید.مجوز های دسترسی باید به نحوی باشد که هر کاربر بتواند یک زیر پوشه به نام خود برای ذخیره سازی اطلاعات ایجاد کند.

Settings Location Template

شامل فایل هایXML می باشد که معرف تنظیماتی است که باید UE-V Agent با محل ذخیره سازی تنظیمات هماهنگ سازی خواهد کرد.UE-V تنها تنظیماتی را هماهنگ سازی می کند که در محل ذخیره سازی تنظیمات تعریف شده اند. UE-V شامل بعضی از الگوهای تنظیماتی آماده برای تعدای از محصولات مایکروسافت و تعدادی از تنظیمات ویندوز می باشد.

Settings Template Catalog

یک مکان اشتراکی است که شامل الگوهای تنظیماتی معمول می باشد. به صورت پیشفرض UE-V Agent الگوهای تنظیماتی را روزی یک بار بارگزاری می کند . UE-V Agent الگوهایی که شما اضافه می کند یا آپدیت می کنید را تا زمان اخرین آپدیت در این مکان ثبت می کند. UE-V Agent الگوهایی که شما از این پوشه پاک می کنید را از حالت ثبت خارج می کند. ایجاد Settings Template Catalog تنها در زمانی مورد نیاز است که شما بخواهید یک سری تنظیمات عمومی را توسعه دهید.

UE-V Generator

شما با استفاده از این می توانید الگوی های تنظیماتی سفارشی برای نرم افزار های دلخواه ایجاد کنید. UE-V Generator با زیر نظر گرفتن نرم افزار در زمانی که شما نرم افزار را باز می کنید تا زمانی که شما نرم افزار را می بندید میتواند تنظیمات رجیستری و فایل های که نرم افزار به آن دسترسی داشته است را شناسایی کند ، و به شما کمک می کند که بتوانید الگوری مورد نظر را طراحی کنید.

UE-V Agent

شما باید این برنامه را بر روی تمام سیستم ها نصب کنید تا بتواند تنظیمات کاربر رابا محل ذخریه سازی الگو همگام سازی کند. UE-V Agent در زمان Log In و Log Off و یا زمانی که شما صفحه خود را Lock ویا Unlock میکنید و یا در زمانی که بوسیله Remote Desktop اتصال پیدا می کند و یا قطع اتصال انجام میدهید عمل همگام سازی را انجام می دهد، و همچنین نرم افزار ها را در زمانی که باز و یا بسته می کنید با الگوهای تنظیماتی همگام سازی میشود.

Settings Package

شامل تجربه کاری کاربر بر پایه اطلاعاتی است که در Setting Location Template قرار دارد. در شکل زیر شما میتوانید نحوه بر قراری اجزا در سرویس UE-V را مشاهده کنید.smile icon

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.