تغییرات اعمال Script ها در ویندوز ۸ و ۲۰۱۲ R2

امروزه با وجود Preferences Policy ها تقریبا نیازی به استفاده از اسکریپت‌ها برای انجام کارهای مدیریتی نمی‌باشد. اما من هنوز در کلاس‌ها و پروژه‌هایم از اسکریپت‌ها استفاده می‌کنم. بر روی یکی از کلاس‌ها تمرینی را اعلام کردم تا دانشجویانم انجام دهند و از آنها خواستم که از Preference Policy استفاده نکنند. مسلما هدف من استفاده از اسکریپت بود اما متاسفانه حتی با تلاش‌هایی که خود من داشتم نیز این اسکریپت اعمال نمی‌شد. از نظر من همه چیزی تکمیل بود و هیچ نقصی نداشت. برای من که این کار بارها انجام داده بودم بسیار عجیب بود. می‌دانستم که یک جایی اطلاعاتم ناقص است پس جستجو را برای علت این موضوع شروع کردم. تا با مقاله زیر برخورد کردم:

Windows 8.1 Logon Script Delay Group Policy Setting

در ویندوز ۸.۱ چند تنظیم به Group Policy در مورد اسکریپت‌ها اضافه شده است. این policy باعث می‌شود که در هنگام ورود کاربر اسکریپت‌ها اعمال نشوند بلکه بصورت پیش فرض با یک تاخیر ۵ دقیقه‌ای همراه خواهد بود. این تاخیر به خاطر این اضافه شده است تا ورود کاربر به سیستم با بیشترین سرعت ممکن انجام گردد و کاربر بتواند هرچه سریعتر به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشد. در صورتی که بخواهید این زمان را تغییر دهید و یا آن را غیری فعال کنید باید به مسیر زیر بروید:

Computer Configuration > Administrative Templates > System > Group Policy > Configure Logon Script Delay

تغییرات اعمال Scriptها در ویندوز ۸ و ۲۰۱۲

شاید با وجود Preference Policy ها در ویندوز نیازی به اعمال شدن آنی اسکریپت‌ها نباشد. اما در صورتی که شما به این قابلیت نیاز دارید می‌توانید آن را تغییر دهید.

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.