بررسی و معرفی User State/Enterprise Virtualization

روز به روز دستگاهای موبایلی در حال افزایش هستند و کاربران همواره از یک دستگاه استفاده نمیکنند و با توجه به شرایط از تبلت یا موبایل یا لپ تاپ یا کامییوتر شخصی و یا… استفاده میکنند و این مشکل برای مدیران وجود دارد که چگونه بتوانند برای کاربران یک میز کاری یکسان و ثابت و با توجه به نیاز کاربر ارائه دهند چه بصورت مجازی و چه بصورت فیزیکی، فارغ از اینکه از چه جایی و از دستگاهی استفاده میکنند.

introduction-of-user-state-enterprise-virtualization_Technet24بطوری که زمانی که کاربر بر روی هر سیستمی لاگین کنید تنظیمات آن مطابق خواسته او باشد و همواره با خواسته های او تطابق داشته باشد ، فارغ از اینکه به ویندوز 7 یا ویندوز 8 لاگین میکند.شما میتوانید در اولین لاگین اقدام به خصوصی سازی ویندوز کنید ، مواردی مثل تغییر صفحه دسکتاپ ، اعمال تنظیمات دلخواه بر مرور گر ، اعمال تنظیمات استایل منو و … . سپس هنگامی که شما به هر کامپیوتری در شبکه دومین لاگین کنید ، این تنظیمات در ابتدا لاگین برای شما هماهنگ خواهد شد.

USV با استفاده از Folder Redirection و Offline Folders و UE-V هر آنچه که شما لازم دارید را به ارمغان می آورد. USV به شما در زمینه ریسک های از قبیل از بین رفتن اطلاعات و یا گم شدن اطلاعات و یا دزدیدن کمک می کند تا با خیال راحت و ذخیره مرکزی و انجام replicate با سرور اصلی همواره و بدون هیچ دغدغه ای در اختیار شما باشد. اگر کاربر به یک سیستم جدید ورود کرد ، در هنگامی که آن در حال لاگین شدن یا ورود است در پشت ان UE-V به سرعت میز کار خصوصی شده ان را تنظیم و همچنین اطلاعاتش را در دسترسی قرار میدهد ، و زمانی که با App-V ادغام شده باشد نرم افزار ها نیز در اختیار شما قرار دارد. فرض کنید شما میز کار خود را خصوصی سازی کرده اید ، برای مثال بر روی مرورگر خود چند افزونه نصب کرده و همچنین پس زمینه میز کار خود را نیز یک عکس زیبا از طبیعت قرار داده اید ، تم مورد علاقه خود را بر روی ویندوز انتخاب کرده اید. در صفحه دسکتاپ نیز برنامه های مورد نظر خود را چیدمان کرده اید. و از این قبیل کارها. حالا شما میخواهید با Surface خود وارد دومین شوید، همین که لاگین کنید ، در پشت پرده این لاگین همه این موارد به طور اتوماتیک و با سرعت بالا با سرور اصلی به اصطلاح هماهنگ Sync میشود.

با گرایش رو به جلو کاربران برای استفاده از دستگاه های موبایلی و داشتن یک تجربه کاری یکسان ، دیگر روش های قدیمی جوابگو این دسته از کاربران نبود ، روش های قدیمی بعضا زمان زیادی طول می کشید و یا اینکه در محل های یی که شامل نرم افزار های مجازی و حقیق بود شاید به درستی کار نمیکرد ، و این نیاز مدیران شبکه را به برنامه برای مدیریت این دسته از کاربران بیشتر کرد. منظور از تجربه کاری در حقیقت تنظیماتی که او بر روی ویندوز خود و برنامه های انجام داده است . Microsoft User Experience Virtualization که به اختصار UE-V نامیده میشود ، یکی از محصولات مجازی سازی مایکروسافت است و بخشی از مجموعه نرم افزاریMDOP می باشد ، که با ارائه راهکارهای جدید به این هدف که کاربر بتواند دستگاهش را تغییر دهد ، بدون انکه تجربه کاری آن تغییرکند ؛ تحقق بخشید.

در زیر به بعضی از مزایای این محصول می پردازیم.

شخصی سازی و انعطاف پذیری

ارائه یک تجربه کاری یکسان و شخصی برای هر کاربر وظیفه اصلی UE-V است. UE-V این کار را با رومینگ کردن تجربه کاری سیستم عامل انجام میدهد تا فارغ از اینکه به کدام سیستم عامل (ویندوز 7 یا ویندوز 8) شما ورود می کنید ، یک تجربه کاری یکسان به شما به ارمغان بیاورد. اجرای سیاست های هماهنگ سازی متونع با توجه به شرایط موجود یکی دیگر از مزایای این محصول می باشد.

تنوع و سادگی :

با UE-V ، مدیران شبکه به راجتی میتوانند یک محل برای ذخیره قالب اصلی تنظیمات ویندوز و برنامه های آن قرار دهند .قالب های از پیش ساخته برای آفیس 2007 و 2010 و همچنین ویندوز 7 و 8 باعث میشود تا به راحتی رومینگ انجام شود. برای برنامه های دیگر نیز شما میتوانید خودتان یک قالب ایجاد کنید. در ابتدا به کاربر اجازه میدهد که تنظیمات دلخواه را بر روی نرم افزارش انجام دهد ، سپس شما همان تنظیمات را به عنوان یک قالب تعریف می کنید ، سپس هر زمان که کاربر تصادفی تنظیمات را تغییر دهد تا شما میتوانید ان تنظیمات را برای آن بازگردانید.

یکپارچگی و مقیاس پذیری :

UE-V در درون ساختار شبکه شما قابل پیاده سازی است بدون اینکه نیاز باشید ساختار شبکه خود را تغییر دهید و مهم نیست سازمان شما با تعداد کاربر بالا باشد یا در حد متوسط و یا حتی پایین ، UE-V در همه مقیاس ها قابل پیاده سازی است. حتی شما میتوانید از ابزار موجود برای میدیریت نیز استفاده کنید ، بطور مثال میتوانید از PowerShell استفاده کنید ، و اگر تمایل داشته باشید میتوانید از ابزار قدرتمندی دیگری همچون System Center 2012 Configuration Manager استفاده کنید.

توسعه و پیاده سازی UE-V به 4 روش امکان پذیر است .

Group Policy Software Installation
Microsoft Deployment Toolkit 2012(MDT )
System Center 2012 Configuration Manager
Scripted Installation (E.G., Command Prompt )

2 دیدگاه
  1. mrd515 says

    سلام
    مثل همیشه عالی و کارآمد
    تشکر

  2. tbessi05 says

    تشکر

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.