نصب ویندوز سرور 2012 از طریق فلش مموری

گاهی شرایطی پیش می آید که برای نصب سیستم عامل دسترسی به سی دی یا دی وی دی امکان پذیر نیست. در چنین حالتی یکی از راه های موجود نصب آن توسط فلش مموری می باشد. در این پست در مورد نصب ویندوز سرور 2012 از طریق فلش مموری و با استفاده از فایل های ISO صحبت می کنیم. پیش نیاز انجام این کار، داشتن یک فلش مموری با ظرفیت بالا برای قرار دادن فایل ISO به منظور بوت کردن ویندوز سرور است.

ابزار windows 7 USB/DVD

windows 7 USB/DVD یک برنامه رایگان برای انتقال/ کپی فایل ISO سیستم عامل به فلش مموری است. این برنامه قادر است فایل ISO را مستقیماً بر روی دی وی دی رایت کند. این برنامه را روی کامپیوتر خود نصب کنید و فایل ISO را به آن معرفی کرده و Next را بزنید.

1[1]

در این مرحله،  فایل ایمیج را بر روی فلش مموری یا دی وی دی کپی می کنیم. گزینه USB Device را انتخاب می کنیم.

2[2]

در صفحه بعدی، فلش مموری مناسب را انتخاب کنید. اگر بیش از یک فلش مموری به سیستم وصل باشد، دقت کنید که مورد مناسب را انتخاب کنید. فلش را به سیستم وصل کنید و refresh  را کیلک کنید.

3[1]

بعد از انتخاب فلش مموری مناسب، روی Begin Copying کلیک کنید تا فایل ها به فلش مموری ترنسفر شود.

4[1]

وقتی کار کپی تمام شد،  فلش را از دستگاه خارج کرده و به سرور وصل کنید و کار نصب سیستم عامل ویندوز سرور 2012 را آغاز کنید.

5[2]

icon downloadدانلود برنامه windows 7 USB/DVD

در این پست در مورد نصب و راه اندازی ویندوز سرور 2012 توسط فلش مموری صحبت کردیم. در ادامه با آموزش های کارشناسان شرکت ایده پردازان بهسا فعال در زمینه شبکه های کامپیوتری همراه باشید. smile icon

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.