توضیحات پیش نمایش شیرپوینت سرور 2016 از زبان مایکروسافت

این پست توسط Bill Baer مدیر ارشد تیم شیرپوینت نوشته شده است. همانطور که گفته شد در ماه آوریل نگرش ، استراتژی ، جدول زمانی و سرمایه گذاری در سه حوزه اصلی را اعلام کردیم : تجربیات آشنا برای کاربران ، زیر ساخت cloud-inspired با hybrid در هسته و امنیت بالا و انطباق برای شیرپوینت سرور 2016 است. امروز ما مفتخریم تا اعلام کنیم که دسترسی به پیش نمایش شیرپوینت سرور 2016 و پیش نمایش cloud hybrid search جدید برای شیرپوینت سرور 2013 و 2016 فراهم شده است . ما در مایکروسافت به توسعه شیرپوینت سرور 2016 ادامه خواهیم داد و توجه زیادی به مباحث روند ها در مدیریت محتوا، همکاری تیم ، تجربیات کاربر درخصوص دستگاه ها ، و اینکه چگونه cloud می تواند در سناریو های on-premises در آمیزد، خواهیم داشت.

می دانیم از زمانی که اعلام کردیم که پیش نمایش منتشر خواهد شد صبورانه منتظر بودید. این یک پست طولانی است اما حاوی اطلاعات مهم بسیاری است که اگر شما قصد نصب کردن پیش نمایش را دارید شما را تشویق می کنم این پست را به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

تازه ها در شیرپوینت 2016 چه مواردی هستند ؟

پیش نمایش شیرپوینت سرور 2016 یک first look از ساختار جدید ارائه می کند که در تعریف محدوده ،مقیاس و قابلیت اطمینان شیرپوینت سرور 2016 یاری خواهد کرد. از آن جا که ما شیرپوینت سرور 2016 را برروی platform هسته ای مشابه با شیرپوینت آنلاین می سازیم ، نباید از مشاهده تشابهات بین این دو شگفت زده شوید . شیرپوینت سرور 2016 نیازهای کاربر جدید را برآورده می سازد. برای متخصصان آی تی این نمایش ، عملکرد و مقیاس بهبود یافته و مدیریت ساده سازی شده و برای توسعه دهندگان ، فرصت برای ساخت cloud یا on-premises را ارائه می دهد. با انتشار پیش نمایش شیرپوینت ما همچنان به افزودن قابلیت های جدید که نشان دهنده سرمایه گذاری های ما در قابلیت های مخاطبین است ادامه می دهیم. آن چه که امروز به اشتراک میگذاریم تنها بخشی از آن چه در شیرپوینت 2016 وجود خواهد داشت است.

SharePoint-2016-Features[1]

قابلیت های بهبود یافته :

یکی از چالش های بزرگ فراتر از استقرار نرم افزار ، مدیریت زیرساخت های آی تی است تا از آن پشتیبانی کند. سرمایه گذاری های آی تی در بسیاری موارد به طور مستقیم موارد پایین را تحت تاثیر فرار می دهند. شیرپوینت سرور 2016 به منظور تاکید بر آی تی و و کاهش وظایف ساده اداری طراحی شده است ، بنابراین متخصصان آی تی می توانند بر شایستگی های core و کاهش هزینه ها تمرکز کنند . وظایفی که در گذشته انجام آن ساعت ها به طول می انجامید اکنون تبدیل به فرآیند های ساده و موثری شده اند که به آی تی اجازه می دهد بر مدیریت روزانه و و بر نوآوری تمرکز کند. قابلیت های بهبود یافته به ادارات آی تی و ارائه دهندگان خدمات hosting در جهت افزایش سرمایه گذاری های زیرساخت های موجود کمک می کند در حالیکه سرویس های جدید ، مدیریت بهبود یافته و دسترسی بالاتر از طریق راه اندازی role based در حال تحقیق هستند.

تلفن همراه و لمسی:

تصمیم گیری سریع و در تماس بودن ، توانایی های مهمی برای افزایش اثربخشی در هر سازمان به شمار می رود. یکی از ضرورت های محل کار توانایی کاربر نهایی در دسترسی به اطلاعات ، در حال حرکت است. شیرپوینت سرور 2016 آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای تلفن همراه و همگام سازی اطلاعات را فراهم می کند. لازم است از کار کردن نرم افزارتان برروی دستگاههای که کاربرانتان ترجیح می دهند اطمینان یابید . با سرمایه گذاری بزرگ در HTML5 و شیرپوینت سرور 2016 متخصصان آی تی و طراحانی با قابلیتی که مورد نیاز است فراهم می شود. اینگونه می توان اطمینان یافت کاربران به اطلاعات مورد نیازشان بدون درنظر گرفتن صفحه نمایشی که برای دسترسی انتخاب می کنند دست می یابند. شیرپوینت سرور 2016 به نیروی کار شما اختیار می دهد تجربه بهتری از صفحه نمایشی که استفاده می کند خواه ، browse ، desktop ، دستگاه های موبایل ارائه دهد. از طریق این تجربه غنی کاربران به راحتی می توانند این ویزگی های راحت و کاربر پسند را بدون داشتن قربانی از یک مشتری به دیگری انتقال دهند.

App launcher :

App launcher تجربه navigation را در نوار راهبری بالا ، جایی که برنامه ها به آسانی در دسترس هستند، فراهم می سازد. می توانید به سرعت برنامه خود را launch کنید ، سایت ها را فهرست کنید و یا به فایل های شخصی خود دسترسی داشته باشید.

کنترل جدید و بهبود یافته:

بر اساس سرمایه گذاری های ما در شیرپوینت ، on drive ، کتابخانه های اسناد شیرپوینت 2016 سطح کنترل بهبود یافته جدیدی را برای کار با فایل ها و محتوا ، ساده سازی تجربه کاربر در ایجاد فایل ، به اشتراک گذاری و مدیریت ارائه می دهد .

به اشتراک گذاری ساده و طبیعی:

شیرپوینت سرور 2016 تجربه به اشتراک گذاری را به وسیله طبیعی کردن آن برای کاربران بهبود می بخشد تا سایت ها و فایل ها به راحتی به اشتراک گذاشته شوند. تنها با کلیک کردن بر روی share در گوشه سمت راست بالای صفحه ، اسامی افرادی که می خواهید با آنها به اشتراک گذارید را وارد کنید و enter را کلیک کنید. بلی . به اشتراک گذاشته شد و کسانی که با آنها به اشتراک گذاشتید ایمیل دعوت با لینک به سایت را دعوت خواهند کرد. هنوز هم شیرپوینت از مفاهیم قدرتمندی مانند سطوح مجوز و گروه ها استفاده می کند ، ولی دیگر لازم نیست که شما برای وظایف روزانه مانند به اشتراک گذاری یک سایت این مفاهیم را درک کنید. همچنین بخشی از به اشتراک گذاری درک این است که چه کسی می تواند چه چیزی را ببیند. اگر می خواهید بیابید که در حال حاضر چه کسی دسترسی به یک سایت را دارد ، به سادگی به منو تنظیمات در گوشه بالا سمت راست بروید ، share with را کلیک کنید و اسامی و تصاویر افرادی که دسترسی به سایت دارند را خواهید دید.

پشتیبانی از فایل های بزرگتر:

جهان سیستماتیک تغییر یافته است و فایل های متنی به رسانه های مدرن ، ویدیو ها، صدا و…. تغییر یافته اند. شیرپوینت سرور 2016 پشتیبانی برای آپلود فایل های بالای 10 گیگابایت را فراهم می کند.

ابزار انطباق:

از دست دادن داده ها امری غیر قابل اجتناب است و نمایش بیش از اندازه اطلاعات می تواند پیامدهای قانونی داشته باشد . پیش نمایش شیرپوینت 2016 یک آرایه گسترده از ویژگی ها و قابلیت های طراحی شده فراهم می کند تا از باقی ماندن اطلاعات حساس و اینکه افراد صحیحی به اطلاعات درست در زمان درست دسترسی دارند ، اطمینان یابید.

امتحان کنید و نظراتتان را به اشتراک گذارید:

می توانید پیش نمایش شیرپوینت 2016 را از طریق لینک دانلود و نصب شیرپوینت 2016 نصب نمایید و نظرات خود را مستقیما از طریق انجمن جدید پیش نمایش شیرپوینت سرور 2016 با تیم مهندسی مت درمیان بگذارید.

Cloud hybrid search ، بهبود جست و جو و اکتشاف:

مفتخریم تا اعلام داریم دسترسی پیش نمایش Cloud hybrid search جدید فراهم شده است که به مشتریان اجازه استفاده از شیرپوینت سرور 2013 و office 365 می دهد تا نتایج جست و جوی یکپارچه از طریق فهرست جست و جوی مرکب در office 365 بازیابی شود. راهکار hybrid search جدید نیز با پیش نمایش شیرپوینت سرور 2016 بومی (سازگار) است.

Evolution-of-SharePoint-1-1024x535[1]

با این پیکربندی hybrid جدید،این تجربه مشابه به مشتریان اجازه خواهد داد تا بدون در نظر گرفتن اینکه اطلاعات کجا ذخیره می شوند از office graph به عنوان اهرم برای کشف اطلاعات مربوطه در delve استفاده کند. شما نه تنها خواهید توانست از طریق Delve تمام محتوایی که نیاز دارید را باز گردانید،بلکه می توانید اطلاعات جدید در پروفایل Delve را کشف کنید و حتی توانایی سازماندهی محتوا در هیئت مدیره برای اشتراک و دسترسی آسان را دارید.

Cloud hybrid search کاربران را قادر می سازد تا به صورت یکپارچه اطلاعات مرتبط در محتوا on-premises و office365 کشف کند.با راهکار Cloud hybrid search شما می توانید تمام محتوای crawl شده خود شامل محتوای on-premises در فهرست جست و جوی شما در office 365 را فهرست می کنید. وقتی کاربران فهرست جست و جوی شما را در office 365 پرس و جو می کنند،نتایج یکپارچه جستجو را از هر دوی on-premises و office 365 cloud با رتبه بندی مربوط به جستجوی ترکیبی دریافت می کنند.

Cloud hybrid search برخی مزایای کلیدی را به مشتریان شیر پوینت سرور 2016 پیش نمایش فراهم می کند. مانند:

 • توانایی کاهش ردپای جست و جوی on-premise
 • گزینه Crawl،in-market و نسخه های قبلی از شیر پوینت، مانند 2007 و 2010
 • 2013 بدون نیاز به ارتقاء آن نسخه ها
 • اجتناب از هزینه حفظ فهرست های بزرگ،همانطور که در office365

راهکار جدید Cloud hybrid search اولین مرحله در بینش hybrid جدید ماست که به مشتریان اجازه می دهد از مزایای نوآوری جدید در office 365 بهره مند شوند. می توانید Cloud hybrid search را از طریق مرکز دانلود مایکروسافت دانلود کنیدو نظرتان را مستقیما با تیم های مهندسی ما به اشتراک بگذارند.

2 دیدگاه
 1. arash9085 says

  به نام خدا
  لطفا آموزش شیر پوینت و اسکیپ بیزینس را هم در سایت خود قرار دهید
  با تشکر فراوان

  1. Technet24 says

   در حال بررسی…

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.