Cisco Jabber دانلود سیسکو جبر

نرم افزار Cisco Jabber با وجود قابلیت‌های فراوان و متنوع، همچنان برای بسیاری از مدیران شبکه محصولی ناشناخته به حساب می‌آید. در حالی که به طور مثال نرم افزار Microsoft Lync یا Skype for Business در نظر اکثر کاربران با سرورهایشان شناخته می‌شوند، اما Cisco Jabber برای بسیاری تداعی کننده‌ی یک کلاینت موبایلی‌ست و اطلاعات چندانی در مورد سرورهای مورد نیاز جهت راه‌اندازی آن وجود ندارد. از طرف دیگر برخی از متخصصینی که با این نرم افزار سر و کار دارند نیز عموما آن را به صورت حداقلی و تنها با قابلیت‌هایی مانند تماس تلفنی و چت دو نفره پیاده سازی می‌کنند و از سایر قابلیت‌های بی‌شمار آن استفاده نمی‌کنند. مطلب پیش رو با هدف پوشش هر دو گروه از مخاطبین مذکور به مرور تمامی قابلیت‌های رایج یا کمتر شناخته‌ شده‌ی نرم افزار Cisco Jabber و ساختار و جایگاه آن در بین محصولات ارتباطات یکپارچه می‌پردازد.

نرم افزار سیسکو جبر یک نرم افزار کلاینت پیامرسانی و ارتباط تلفنی‌‌ست که بر روی ویندوز، مک او اس، اندروید و IOS قابل نصب است. بر خلاف بسیاری از نرم افزارهای پیامرسانی شناخته شده مانند واتزاپ و تلگرام که پیاده سازی ابری داشته و کاربر دخالتی در سمت سرور ندارد؛ نرم افزار Cisco Jabber قابلیت استفاده به صورت ابری، داخلی (On-Premises) یا ترکیبی از این دو (Hybrid) را دارد. البته استفاده‌ی ابری و به تبع آن استفاده‌ی Hybrid از آن بین کاربران ایرانی رایج نیست و عموم پیاده سازی ها به صورت On-Premises یا داخلی صورت می‌گیرد. به عنوان یک مزیت، این نوع از پیاده‌سازی دغدغه‌ی بسیاری از کاربران و مدیران شبکه در مورد خروج اطلاعات رد و بدل شده‌ی کاربران از سازمان را مرتفع می‌کند.

نرم افزار Cisco Jabber با توجه اینکه جزئی از ساختار ارتباطات یکپارچه‌ی سیسکو به حساب می‌آید، در پیاده سازی اولیه لزوما به نرم افزار سیسکو CUCM سیسکو که هسته‌ی اصلی ساختار ارتباطات یکپارچه‌ی سیسکو به حساب می‌آید نیاز دارد. با وجود سرور CUCM، نرم افزار Jabber بر روی تمامی پلتفرم‌ها اعم از دسکتاپ، موبایل و تبلت قابل استفاده است؛ اما تنها قابلیتی که ارائه می‌دهد امکان برقراری تماس تلفنی و همچنین جستجو در مخاطبین است. در مرحله‌ی بعد و در صورت نیاز به سایر قابلیت‌های پیشرفته‌ی Jabber با محوریت پیامرسانی، نیاز به پیاده‌سازی سرور IM and Presence که محصولی دیگر از سری نرم افزارهای ارتباطات یکپارچه‌ی سیسکو (UC) است وجود دارد. این نرم افزار در مقایسه با CUCM که هسته‌ی پردازش تماس شناخته می‌شود، به عنوان هسته‌ی پیامرسانی و قابلیت‌های پیرامون آن به حساب می‌آید.

نرم افزار Cisco Jabber مستقلا رایگان بوده و نصب از آن نیازمند پرداخت هزینه‌ای نمی‌باشد و لایسنسینگ آن در سمت سرور CUCM انجام می‌شود و استفاده از آن همانند استفاده از تلفن‌های سیسکو به ازای هر کاربر نیاز به لایسنسی در CUCM دارد. با توجه به اینکه بسیاری از سازمان‌های در حال کار با CUCM، از نسخه‌های شکسته‌شده‌ی آن استفاده می‌کنند عملا استفاده از Cisco Jabber نیز سربار هزینه‌ای نخواهد داشت. سرور IM and Presence نیز رایگان بوده و در ساختار UC سیسکو به عنوان یک Subscriber از CUCM به حساب می‌آید. بنابراین در صورتیکه سازمانی در حال استفاده از نسخه‌ی شکسته‌شده‌ای از CUCM است، عملا در پیاده‌سازی نرم افزار Cisco Jabber بی‌نیاز از پرداخت هزینه‌ی لایسنسینگ‌ خواهد بود.

لینک دانلود نرم افزار سیسکو Cisco Jabber

 

دانلود – CiscoJabber-Admin-ffr.12-8-1.zip
دانلود – CiscoJabber-Install-ffr.12-8-1.zip
دانلود – CiscoJabberMac-12.8.1.302494.pkg
دانلود – CiscoJabberMac-12.8.1.302494-AutoUpdate.zip
دانلود – Jabber-12.8.1.302528.apk
دانلود – Jabber-32bit-12.8.0.301920.apk
دانلود – Jabber-64bit-12.8.0.301920.apk
دانلود – Jabber-watch-12.8.1.apk
دانلود – VDI agent for Jabber

Collaborate anywhere, on any device

Mobility doesn’t have to limit productivity. Cisco Jabber delivers instant messaging, voice and video calls, voice messaging, desktop sharing, conferencing, and presence. Find the right people, see whether and how they’re available, and collaborate more effectively.

Description : Cisco Jabber for Windows Admin
Release : 12.8(1)
Release Date : 26-Mar-2020
FileName : CiscoJabber-Admin-ffr.12-8-1.zip
Size : 0.15 MB ( 156569 bytes)
MD5 Checksum : a37d1c6dd48de89a60a60105c38285b0

Description : Cisco Jabber for Windows Install
Release : 12.8(1)
Release Date : 26-Mar-2020
FileName : CiscoJabber-Install-ffr.12-8-1.zip
Size : 140.26 MB ( 147074493 bytes)
MD5 Checksum : 3fdc42ea38d61e8003af8d6138194d83

80%
Awesome
 • Design
2 دیدگاه
 1. محسن says

  با سلام خدمت شما و تیم خستگی ناپذیرتان

  این نرم افزار لایسنس هم میخواد یا نه ؟
  روی چه سروری با چه مشخصاتی میشه نصبش کرد ؟
  ایا کنفرانس تصویری داره ؟

 2. محسن says

  لطفا نسخه های جدید هم اضافه بشه
  کلا قدیمی شده

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.