بررسی اسکایپ تجاری مایکروسافت

Skype for Business 2015 جدیدترین محصول شرکت مایکروسافت بر مبنای نرم افزار محبوب Skype میباشد. این نرم افزار در واقع نسل جدید نرم افزار ارتباطات سازمانی یعنی Microsoft Lync است و از این پس نرم افزار Lync با نام Skype for Business شناخته می‌شود. این نرم افزار جدید با قابلیت‌های فراوان و ترکیب دو نرم افزار Lync و Skype و در نسخه ۲۰۱۵ ارائه شده است. Skype for Business برای ایجاد پایگاه‌های ویدئو کنفرانس‌، برقراری تماس از طریق اینترنت، چت و گفتگوی صوتی، تصویری و متنی در سازمان ها طراحی و تولید شده است. این نرم افزار به مدیران سازمان ها اجازه می‌دهد تا بتوانند کنفرانس‌های صوتی و تصویری خود را در هر گوشه جهان از طریق اینترنت بر پا کنند.

در حال حاضر مایکروسافت در حال مهاجرت از Skype به Skype for Business است. همچنین سازمان هایی که از Lync Server و Lync Online استفاده می کنند میتوانند زیرساخت خود را به این نرم افزار جدید ارتقا دهند. یک رابط کاربری جدید، باعث می شود نسخه اسکایپِ تجاری (Skype for Business)، هم از لحاظ حسّی و هم بصری بیشتر شبیه به نسخه مشتریِ (Consumer version) این نرم افزارِ تماس تصویری، به نظر برسد.

جایگزینی کلاینت لینک (Lync) برطبق پستِ وبلاگی مایکروسافت، “به عنوان به روز رسانی لینک در ۱۴ آوریل و به عنوان بخشی از به روز رسانی های ماهانه آفیس”، گسترش خواهد یافت، هرچند مدیران آی تی قادر به کنترل چگونگی و زمانی که به روز رسانی اسکایپ تجارتی برای کاربران فراهم می شود، خواهند بود. مشتریانی که در حال حاضر از لینک به صورت آنلاین با آفیس ۳۶۵ ProPlus، آفیس ۳۶۵ Business Premium یا آفیس ۲۰۱۳ اسفاده می کنند، خواهند دید که کلاینتِ اسکاپِ تجاری جدید جایگزین کلاینت لینک خواهد شد. اما آن هایی که از سرور لینک

استفاده می کنند همچنان رابط کاربری لینک را به عنوان تجربه و محیطِ پیش فرض، مشاهده خواهند کرد. یک سخنگوی مایکروسافت گفت که برنامه این است که کلاینت اسکایپ تجاری ” برای همه مشتری ها تا پایان ماه می” استفاده شود. همچنین مایکروسافت تا پایان ماه می به صورت خودکار سرویس آنلاین لینک را به “اسکایپ تجاری آنلاین” به روز رسانی خواهد کرد.

بررسی اسکایپ تجاری مایکروسافت Skype for Business 2015 lync

هنگامی که پیش نمایش عمومی از اسکایپ تجاری — معروف به Lync — در اواسط ماه مارس پخش شد، مقامات مایکروسافت گفته بودند که انتظار دارند دسترسی عمومی برای کلاینت، سرور و خدمات جدید در ماه آوریل اتفاق بیفتد. این سخنگوی مایکرو سافت تایید کرد که سرور جدید اسکایپ تجاری از مرکز خدمات Volume Licensing یا VLSC مایکروسافت، برای دانلود در ۱ می در دسترس خواهد بود. یکی از مقامات مایکرو سافت در ماه مارس به این نکته اشاره کرد که پیش نمایش عمومی آفیس ۱۶ در حال حاضر شامل پیش نمایش کلاینت اسکایپ تجاری است.

درحالی که تغییر دادن علامت تجاری یک بخش بزرگی از تغییر لینک به اسکایپ تجاری هست، برخی از قابلیت های جدیدی هم وجود دارد که کاربران کلاینت لینک به عنوان بخشی از گذار و انتقال، آن را خواهند دید. یک رابط کاربری جدید، باعث می شود نسخه اسکایپ تجاری، هم از لحاظ حسّی و هم بصری بیشتر شبیه به نسخه مشتریِ این نرم افزارِ تماس تصویری اسکایپ، به نظر برسد. لیست مخاطبین، شاخص های حضور، دکمه ها، آیکون ها و صدای برنامه ها ثابت خواهند بود. اما تعداد بسیاری از قابلیت های خاص لینک مثل دکمه عملیات سریع (Quick Actions)، اجازه دادن به کاربران که پیغام های فوری بفرستند یا تنها با یک کلیک تماس های صوتی برقرار کنند هم همچنان باقی خواهند ماند.

کال مانیتور (Call Monitor)  —  که اجازه می دهد کاربران بین پنجره اسکایپ تجاری و یک دیدِ فشرده ای از آن پنجره حرکت کنند — بخشی از کلاینت اسکایپ تجاری خواهد بود. مجموعه کاملی از شکلک ها که برای مصرف کنندگان اسکایپ در دسترس است برای کاربران اسکایپ تجاری نیز در دسترس خواهد بود.

یک قابلیت جدید “تماس از طریق کار” فقط برای کسانی که سرور اسکایپ تجاری ۲۰۱۵ دارند قابل دسترس خواهد بود. این قابلیت به کاربران سازمانی اجازه می دهد که از طریق کلاینت اسکایپ تجاری تماس های صوتی برقرار سازند. تماس برای کار (تماس از طریق کار) تماس های صوتی اسکایپ تجاری را به تلفن های اصلی روز میزکار هدایت می کند. دایرکتوری یکپارچه اسکایپ (Skype directory integration) هم فقط برای کسانی که سرور اسکایپ تجاری ۲۰۱۵ دارند در دسترس هست. این قابلیت به کاربران اسکایپ تجاری اجازه می دهد که از طریق اینترنت با کاربران تجاری موجود ارتباط برقرار کنند. یکی از مقامات در سال گذشته گفت که با وجود تغییر نام، اسکایپ تجاری، به اجرا بر پایه و اساس لینک ادامه خواهد داد و نه در پایه و اساسِ اسکایپ.

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.