بررسی امکان مدیریت وب سرور IIS 7 از راه دور

احتمالا ممکن که شما هم با مشکل تعدد مشتریان یا کاربران ارشد یک وب سرور مایکروسافتی (IIS) رو برو شده باشید که در این حالت بهترین راهکار ممکن استفاده از کنترل پنل PLESK می تونه باشه اما قطعا اقتصادی ترین راهکار نخواهد بود. بنابراین یک راهکار خیلی ساده و در دسترس، برقراری امکان Remote Administration and Feature Delegation in IIS خواهد بود که از طریق تنظیم permission این امکان رو برای شما فراهم می کنه تا دسترسی محدود به IIS و وب سایت های میزبانی شده بر روی یک وب سرور را به هر شخص دیگری غیر از مدیر سیستم (Administrator) تفویض کنید.

برای فراهم کردن این امکان دو مرحله باید انجام بشه :

1- نصب Internet Information Services (IIS) Manager و IIS Manager for Remote Administration  در سمت کلاینت

2- فعال نمودن Remote Administration  در سمت سرور و بر روی IIS

ابتدا تنظیمات سمت کلاینت : 

در سمت کلاینت ابتدا از طریق درگاه Control Panel/Programs and Features/Turn windows futures on or off/Internet Information Services/Web Management tools/IIS management console نسبت به نصب IIS management console اقدام نمایید.

سپس فایل icon downloadIIS Manager for Remote Administration 1.2 را متناسب با سیستم عامل کلاینت از سایت شرکت مایکروسافت دانلود و و بر روی سیستم کلاینت نصب نمایید.

با اتمام این عملیات تنظیمات سمت کلاینت به پایان می رسد.

تنظیمات سمت سرور : 

در سمت سرور مطمئنا Information Services/Web Management tools/IIS management console که از قبل نصب می باشد. تنها تغییری که لازم به اعمال می باشد نصب Management Service و سپس فعال نمودن Remote Connection از طریق این ابزار می باشد.

به منظور نصب Management Service مطابق شکل زیر عمل کنید:

configuring-remote-administration-and-feature-delegation

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.