نصب و پیکربندی Horizon View – بخش هشتم: پیاده سازی معماری Cloud Pod

در مطالب قبلی در مورد مفاهیم و اصول طراحی و پیاده سازی Cloud Pod سخن گفتیم. همان طور که می دانید با استفاده از Cloud Pod می توانید چندین سایت مختلف را به یکدیگر متصل کرده و امکان توسعه و ایجاد سناریوهای ریکاوری برای شما بوجود می آید. حال میخواهیم در مورد نحوه Setup این قابلیت در محیط تستی صحبت کنیم. در مثال مورد نظر ما، یک Connection Server دیگری با نام HZN7-CS1B راه اندازی می کنیم. که این سرور در Pod دوم در سایت دیگرما قرار می گیرد..

توجه داشته باشید که این سرور به صورت Connection Server نصب می شود و اصلا اسمی از Replica server برده نمی شود!

در دیاگرام زیر نوع پیاده سازی برای شما نمایش داده می شود:

شروع بکار با Cloud Pod
از کنسول View Administrator در قسمت Inventory در گوشه سمت چپ، قسمت View Configuration را باز کنید و بر روی Cloud Pod Architecture کلیک نمایید(1). سپس بر روی گزینه Initialize the Cloud Pod Architecture کلیک کنید(2).

صفحه مربوط به Initialize باز می شود.

بر روی دکمه OK کلیک نمایید تا initialization آغاز شود. همان طور که مشاهده می کنید پروسه ی آماده سازی اولیه آغاز می گردد و وضعیت پیشرفت مراحل به صورت درصد در صفحه برای شما نمایش داده می شود.

وقتی پروسه Cloud Pod تکمیل می شود صفحه Reload همانند عکس زیر ظاهر می شود.

بر روی دکمه OK کلیک کنید تا کلاینت Reload شود. حال صفحه مربوط به Cloud Pod Architecture را در کنسول View Administrator مشاهده میکنید.همان طور که مشاهده میکنید یک Pod Federationبا نام Horizon Cloud Pod Federation ساخته شده است. در صورت نیاز می توانید این نام را با یک کلیک و زدن دکمه Edit… تغییر بدهید. پادهای لیست شده کاملا مشخص می باشند. در محیط تستی فعلی فقط یک Connection Server با نام HZN7-CS1 وجود دارد. در مرحله بعدی Connection Server موجود در Pod دوم را به federation ی که ایجاد کردیم متصل می کنیم.

اتصال Pod دوم به Cloud Pod:
مرحله بعدی از این فرآیند join شدن پادهای دیگر به federation می باشد. به کنسول View Administrator مربوط به Connection Server دوم لاگین کنید. HZN7-CS1B در محیط تستی ما این سرور در سایت دوم می باشد. دوباره مثل مراحل قبلی، وارد کنسول View Administrator شده، بر روی Inventory از گوشه سمت چپ کلیک کنید، قسمت View Configuration را باز کنید بر روی Cloud Pod Architecture کلیک کنید(1). اما تفاوت با قسمت قبلی از اینجا شروع می شود شما در این قسمت باید بر روی گزینه Join the pod federation کلیک کنید(2).

حالا باید اطلاعات مربوط به Connection Server را وارد کنید که در Cloud Pod اول قرار دارد. در مثال ما مشخصات Connection Server عبارت از HZN7-CS1 .

در فیلد Connection Server نام کانکشن سرور خود را وارد کنید همان طور که قبلا گفتیم در مثال ما این نام HZN-7-CS1 می باشد. در فیلد یوزرنیم، نام کاربری را وارد کنید که دسترسی join به پاد را داشته باشد. در این مثال administrator این دسترسی را دارد. بهتر است فرمت وارد کردن یوزرنیم را با \ رعایت نمایید. مثلا در این مثال بنویسید:

Pvolab\administraor

همان طور که در عکس زیر مشاهده میکنید پروسه join شدن شروع شده و با یک نمایش درصدی از پیشرفت کار مشخص می گردد.

وقتی این مرحله تکمیل می شود با صفحه Reload مواجه می شوید.

بر روی دکمه OK کلیک کنید. صفحه Cloud Pod Architecture را مشاهده می کنید.

همان طور که مشاهده می فرمایید هر دو پاد در لیست وجود دارند. در این مثال ما دو Connection Server با نام های HZN7-CS1 و HZN-CS1B داریم. حالا که یک pod federation بوسیله قابلیت Cloud Pod Architecture ساختیم و یک pod دوم به آن اضافه کردیم، می توانید یک Global Entitlements ایجاد کنید.

Entitling کردن یوزرها به Cloud Pod: (دسترسی دادن به کاربران در Cloud Pod)
در این قسمت یک desktop pool ایجاد کرده و یک entitling برای اتصال یوزرها به دسکتاپ pool ایجاد می نماییم. از کنسول View Administrator، در سمت چپ گزینه Inventory، بخش Catalog را باز کرده و سپس بر روی Global Entitlement کلیک میکنیم(1). بر روی دکمه Add… کلیک کنید(2)

صفحه Add Global Entitlement برای شما نمایش داده می شود، در اولین بخش باید نوع Entitlement خود را انتخاب کنید.

در این مثال، درنظر داریم desktop entitlement بسازیم، بنابراین از دکمه رادیویی برای انتخاب گزینه Desktop Entitlement استفاده میکنیم(3) و سپس بر روی دکمه Next> کلیک مینماییم. حالا صفحه مربوط به تنظیمات Name and Polices برای شما نمایش داده می شود. اول یک نام برای این desktop pool انتخاب کنید.

در قسمت Polices ، شما می توانید کاربران را مشخص کنید و تعیین کنید که کدامیک دسکتاپ float داشته باشند و یا کدامیک دارای دسکتاپ dedicated باشند. همچنین در بخش scope می توانید انتخاب کنید که کدام دسکتاپ ها برای کدام سایت ها قابل ارائه باشد. انتخاب استفاده از home site بستگی به شرایط و انتخاب شما دارد. آخرین تنظیمات مربوط به پروتکل نمایش دسکتاپ ها، ریست کردن ماشین ها توسط کاربران و دسترسی به HTML می باشد.

وقتی تنظیمات تمام شد بر روی دکمه Next> کلیک کنید. صفحه مربوط به Users and Group نمایش داده می شود.

بر روی دکمه Add… کلیک کنید(4). صفحه مربوط به تنظیمات Find User or Group را مشاهده میکنید.

در قسمت Domain، دامین خود را انتخاب نمایید(5). مثلا در اینجا ما دامین pvolab.com را داریم. سپس در قسمت Name/User name (6) نام کاربری که میخواهید به این pool اختصاص دهید مشخص کرده و سپس بر روی دکمه Find کلیک کنید(7). جزئیات کاربر نمایش داده می شود. کاربر را انتخاب کرده (8) و سپس دکمه OK را بزنید.
به صفحه Users and Groups باز می¬گردید.

بر روی دکمه Next> کلیک کنید. صفحه Ready to Complete را مشاهده میکنید.

موارد را بادقت چک کرده و در صورت اطمینان از درست بودن تنظیمات بر روی دکمه Finish کلیک نمایید.

به قسمت Global Entitlements باز میگردید. Global Desktop Pool و تعداد کاربران assign شده به آن را مشاهده میکنید.

تنظیمات Cloud Pod federation با موفقیت صورت پذیرفت.

100%
Awesome
 • Design
5 دیدگاه
 1. حسن says

  عالی

 2. اسفندیاری says

  تشکر مهندس

 3. amsota says

  برای ارتباط پورت RS232 به horizon view چه باید کرد؟

 4. امیر says

  خیلی خوب بود تشکر مهندس پزشکی

 5. سینا محمودی says

  تشکر

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.