بررسی EMC Storage

شرکت چند ملیتی EMC را می توان به عنوان پیشتاز صنعت Storage دنیا دانست. محصولات این شرکت در چندین رده عرضه می شود که شامل enterprise storage arrays, , content management systems storage area networks , backup, recovery , archiving. می باشند .
EMC VNX Series
سری VNX این شرکت از موفق ترین محصولات این شرکت می باشد که در ادامه به شرح ویژگی آن می پردازیم:

بصورت پایه ای سری vmx دارای امکاناتی از قبیل File Dedupe /File Compression/ Block Compression به منظور افزایش فضای ذخیره سازی و همچنین از Virtual Provisioning نیز پشتیبانی می نماید.

Fast suite: استفاده از این قابلیت باعث بهبود کارایی و راندمان storage از طریق SSD درایو ها می گردد. استفاده FAST Suite و تعداد کمی SSD Drive هزینه storage را کاهش و از طرف دیگر کارایی و performance را برای application های مهم بالا می برد. این کار با استفاده از تنظیم کردن و یا همان arrange کردن خودکار و فراهم آوردن داده ها از درایو هایی که دارای راندمان بهتری هستند صورت می پذیرد. شما می توانید پالیسی هایی را تعریف کنید بصورت دینامیکی داده های فعال و activeرا به درایو هایی با performance بالا انتقال دهند و داده هایی که کمتر active هستند را به درایو های ظرفیت بالا و با performance پائین انتقال دهند. در واقع high-demand workload ها تا ظرفیت 2 TB در high-performance درایو ها cache می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است برای استفاده از این امکان می بایست لایسنس آن را بصورت جداگانه تهیه نمائید.

Security and compliance suite: این قابلیت برای مصرف کنندگان این اطمینان را فراهم می آورد که داده ها را از تغییرات ناخواسته و حذف شدن وفعالیت های بد افزارها حفاظت کند. بدین ترتیب که داده ها در هر جایی که ایجاد می شوند Encrypt می شوند و در خارج از سرور قابل استفاده نمی باشد. همچنین این قابلیت برای شما امکانی را فراهم می آورد تا بتوانید با سایر ابزارهای 3-Party همچون antivirus checking , quota management, auditing application امنیت اطلاعات را افزایش دهید. همچنین شرکت EMC با استفاده از Google Search Appliance امکانی را فراهم آورده است که با استفاده از آن می توانید در میان داده های خود به جستجو بپردازید. بدین ترتیب شما می توانید با استفاده از قدرت جستجو و ایندکس کردن google در میان اطلاعات خود در Storage جستجو نمائید.

Local Protection Suite: این مجموعه این امکان را برای مشتریان خود فراهم می آورد که در زمان های خاص با استفاده از قابلیت DVR-like roll back بصورت block-based اطلاعات را بازیابی نماید. همچنین بدین وسیله امکان تهیه snapshot و clone در سطح block فراهم می شود.

Remote Portection Suite: این مجموعه امکان storage replication را با قابلیت DVR-like فراهم می آورد . همچنین امکان WAN deduplication Integrated و کاهش پهنای باند را فراهم می آورد. و حتی replication و recovery را در سطح بلوک های file system انجام می دهد.

Application Protection Suite: این بخش به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که بتوانند در سطح سرویس از نرم افزارهایی همچون Microsoft Exchange , SQL Server, Sharepoint , Oracle کپی و یا همان نسخه پشتیبان تهیه نمایند و در مواقع لزوم بتوانند آنها را recovery کرد و بدین ترتیب عملیات recovery اطلاعات را به حداقل رساند.

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.