بررسی قابلیت Storage Snapshot در Veeam 9.5

Veeam 9.5 جزء اولین راهکار هایی می باشد که خود را برای انتشار ورژن vSphere 6.5 آماده کرده است. یکی از بحث هایی که در  Veeam 9.5  به صورت گسترده ای بررسی می شود قابلیت Storage Snapshot می باشد. در این ورژن ذخیره ساز های بسیار زیادی ازجمله HPE 3PAR , EMC  و NetApp و … را پشتیبانی می شود که همین دلیلی برای به کار گیری قدرت آنها می باشد. Storage Snapshot به این معنی می باشد که دیگر هنگامی که می خواهیم از ماشین مجازی Backup بگیریم، ESXi این کار را نجام نمی دهد و این وظیفه به خود ذخیره ساز واگذار می شود. یکی از قابلیت های Storage Snapshot این است که زمانی که ماشین مجازی را Backup می گیریم، دیگر ذخیره ساز به خاطر اینکه Snapshot توسط ESXi صورت می گیرد تحت فشار قرار نخواهد گرفت.

زمانی که این قابلیت را فعال می کنیم خود ذخیره ساز که نقش اصلیش سر و کار داشتن با داده ها است این Snapshot را ایجاد کرده که بسیار سریع تر است  و سپس از ماشین مجازی نسخه پشتیبان دریافت می کند. علاوه بر این قابلیت در ورژن جدید یک VM Explorer وجود دارد که می توانید بعد از پیشتیبان گرفتن با استفاده از قابلیت Storage Snapshot ، به شما این امکان را می دهد که بتوانید  یک Item را به صورت مجزا Recover کنید. Veem Suite 9.5  قابلیت دیگری نیز دارد با نام On-Demand Sandbox  برای Storage Snapshot ها .

search-capabilities-in-veeam-9-5-storage-snapshot-1-technet24

همان طور که در شکل زیر می بینید این قابلیت باعث می شود که Snapshot از ماشین های مجازی هم توسط ذخیره ساز اول صورت گیرد و هم توسط ذخیره ساز دوم. این عملیات باعث می شود که کپی های کاملا ایزوله ای از ماشین های مجازی داشته باشیم. همچنین همین عملیات سبب خواهد شد که بتوانید عملیات Backup را با سرعت بسیار بالاتری انجام دهید.

search-capabilities-in-veeam-9-5-storage-snapshot-2-technet24

قابلیت های Veeam 9.5

اضافه کردن این قابلیت به Veeam 9.5 باعث می شود که مزایای زیر بدست آید :

  • زمان بندی کردن Storage Snapshot : باعث می شود که یک ماشین مجازی را به صورت Sync و یکپارچه بک آپ داشته باشیم ، زیرا می توان بازه های مختلفی را برای یک آپ گیری اتوماتیک تنظیم کرد.
  • Restore کردن از Storage snapshot : می توانید بسیار ساده از این Snapshot ها کل VM را Restore کرده یا حتی جلوتر رفته و تنها یک فایل را Restore کنید ومانند Email ها یا حتی Object های Active Directory.smile icon
دیدگاه 1
  1. ketan says

    سلام و تشکر بابت زحماتتون
    یه سوال این ورژن از trilead ورژن 6.5 VCENTER رو ساپورت نمیکنه ؟؟چون من وقتی میخام اد کنم خطایunsupported namespace و SOAP میده !!

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.