نحوه پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

RemoteApp برنامه هایی هستند که از طریق سرویس Terminal Service اجرا می شوند و به صورت remote به آن ها دسترسی ایجاد می شود اما عملکردی مشابه به آن دارند که روی کامپیوتر local (کلاینت در اینجا) در حال اجرا است. کاربران می توانند RempteApp را در کنار سایر برنامه های local خود اجرا کنند و اگر کاربر از چند RemoteApp همزمان استفاده کند، Session ایجاد شده بین برنامه ها مشترک خواهد بود. استفاده از RemoteApp می تواند در شعب شرکت ها که مدیران آی تی معمولا وجود ندارد یا پهنای باند کمی دارند بسیار مفید باشد. در محیط های کاربری که هر کاربر دارای یک کامپیوتر منحصر به فرد نمی باشد همانند هتل ها، مدارس و… . در ویندوز سرور 2012 پیاده سازی RemoteApp بسیار راحت تر شده است . شما دو روش توسعه سرویس های Remote Desktop را پیش روی خود دارید.

 • Standard Deployment: اجازه میدهد به شما که بتوانید اجزای مختلف سرویس های Remote Desktop را بر روی سرورهای مختلف نصب کنید.
 • Quick Start: به شما اجازه میدهد تمام سرویس های مورد نیاز برای Remote Desktop را بر روی یک سرور اجرا کنید. که برای محیط های تست مثل اکنون مناسب است.

1- ابتدا به ServerManager رفته و سپس بر روی add roles کلیک کنیدو در صفحه خوش امد گویی بر روی Next کلیک کنید

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

2- در صفحه Select installation type بر روی Remote Desktop Services installation کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

3- حال در صفحه Select deployment type بر روی Quick Start کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

4- در صفحه Select deployment scenario بر روی Session Virtualization کلیک کرده و بر روی Next کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

5- در صفحه Server Selection سرور مورد نظر را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

6- در صفحه Confirm selections تیک مربوط به گزینه Restart the destination server automatically if required را کلیک و سپس بر روی Deploy کلیک کنید. در اخر هم بر روی close کلیک کنید.ممکن است سیستم شما ریستارت شود و دوباره به نصب ادامه خواهد داد.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

پیکربندی RemoteApp

1- در Server Manager از سمت چپ بر روی Remote Desktop Service کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

2- سپس بر روی Create Session Collections کلیک و در صفحه خوش آمد گویی بر روی Next کلیک کنید.در صفحه Name the collection نام مناسب برای این Collection انتخاب کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

3- در صفحه Specify RD Session Host Server سروری را که میخواهید Collection را پیکربندی کنید، انتخاب کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

4- در صفحه Specify user group مجوز گروهی را که میخواهید به این Collection دسترسی داشته باشند را وارد کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

5- در صفحه Specify user profile disks اگر میخواهید برای کاربران پروفایل ایجاد کنید بر روی Enable user profile disks کلیک کنید تا در یک جای مرکزی برای این کاربران پروفایل ذخیره کند ولی ما در اینجا دیگر نیازی به این کارنداریم چون قبلا ما برای کاربران پروفایل در سروری اختصاص داده ایم.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

6- سپس در صفحه Confirm Selections پس از مرور تنظیمات بر روی Create کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

7- حال بر روی RemoteApp در قسمت Server Manger کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

 • در قسمت Properties مشخصات مربوط به Collection میباشد.
 • در قسمت RemoteApp Programsنرم افزارهایی را که انتشار داده ایم را مشاهده می کنید.
 • در قسمت HOST SERVERS سرورهایی را که برای RemoteApp انتخاب کرده ایم را مشخص می کنیم.
 • در قسمت Connections ارتباطات سرور را مشاهده می کنیم.

8- حال بر روی Publish RemoteApp programs کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

9- حال نرم افزار هایی را که می خواهید انتشار دهید را انتخاب کنید.دقت کنید اگر شما میخواهید نرم افزاری مثل Word را انتشار دهید باید ابتدا آن را بر روی همین سرور نصب کنید.سپس در این قسمت آن را انتخاب کنید.در محله بعدی نرم افزار هایی را که انتخاب کرده اید لیست میشوند. سپس بر رو.ی Publish کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

10- حال تمام کاربران دومین به این نرم افزار های دسترسی دارند.در اینجا ما از طریق وب تست می کنیم که ببینیم به نرم افزار دسترسی داریم یا نه و یا اینکه این نرم افزار چونه برای ما ارائه داده می شود.شما همچنین میتوانید این نرم افزار را در استارت منوی ویندوز خود نیز توسعه دهید به گونه ای که کاربر متوجه این نشود که برنامه بصورت Remote است.برای این کار به ادرس زیر بروید .

https://server04.contoso.local/RDWeb

11- حال با یکی از کاربران دومین وارد شوید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

12- حال که وارد شوید نرم افزارهایی را که اختصاص داده بودیم در اختیار شما است.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

13- حال بر روی یک نرم افزار مثل Paint کلیک کنید. و می بینید که بصورت Remote وصل شوید. در اینجا شما گزینه هایی برای انتخاب دارید که ما بصورت پیشفرض همه را انتخاب می کنیم و بر روی connect کلیک کنید.

پیاده سازی RemoteApp به صورت گام به گام

14- همانطور که خواهید دید نرم افزار paint به راحتی باز شد و مثل یک نرم افزار معمولی قابل استفاده است. چون کاربران ما یوزر پروفایل انها در سرور اصلی نگه داری میشود ، هنگامی که شما فایل خود را بخواهید ذخیره کنید، Document شما در اختیار شماست و به راحتی میتوانید ، عکس مورد نظر را در انجا ذخیره کنید .smile icon

10 دیدگاه
 1. TechRod29 says

  با سلام. مجددا مزاحمتون میشم برای همون مبحثی که در تاپیک شیرپوینت ۲۰۱۶ هم پرسیدم. این ساختار رو پیاده نکردم ولی در سایت مایکروسافت خونم که به به ازای هر کاربر جهت استفاده از ساختار های مبتنی بر Terminal Service نیاز به CAL یا Client Access License مجزا هست. به نظر میار این لایسنس با لایسنس ویندوز فرق داشته باشه. خواستم بپرسم آیا راهی هست که بدون پرداخت به شرکت های جز سوم داخلی مدعی فروش لایسنس هاس اصل مایکروسافت – که شخصا بهشون بی اعتماد هستم – وارد این داستان شد؟ شما موفق شدین بررسی کنین و ببینین در همین تست ماشین بالا با چند کاربر به طور همزمان میتونید در ساختار LAN و ADDS به این صورت از ساختار Terminal Service استقاده کنین؟ همین سوال رو راجع به شیرپوینت هم دارم.

  با تشکر

  1. کیهان says

   سلام دوست عزیز
   شما هنگام نصب سرویس ریموت دسکتاپ کافیست تاریخ سرور را چندسالی جلوببرین. بعد از نصب مجدد به تاریخ روز برگردین. اختار لایسنس همچنان باقیست اما مدت آن از ۱۲۰ روز به هرچند سالی که جلو بردید تغییر پیدا میکنه. به طور مثال اگر ۵ سال جلو ببرید میزنه ۱۸۰۰ روز و ……
   تو نت سرچ کنید میتونید روشش رو به طور کامل پیدا کنید. به قول معروف کمی قلق داره (مخصوصا اگر جوین دامین باشه) مثلا بعد از هربار تغییر تاریخ نیاز به راه Restart داره و … . بنده تست کردم جواب داده.
   در نظر داشته باشید که RemoteApp مایکروسافت واسه شبکه لوکال خوبه اما واسه جاهایی که پهنای باند کمتری داره (اینترنت ایران) بنده سیتریکس رو پیشنهاد میکنم. به نظر من خیلی قویتره.

 2. Ali says

  سلام
  خسته نباشید ، اگر امکانش هست در آخر پست های آموزشی سایت ( مثل همین پست ) ؛
  فایل PDF آنرا هم قرار بدید. ممنون

 3. BlackRoze says

  این در زمانی هست که شما سرویس رموت دستکاتپ رو میخواین نصب کنید در صورتی که بخواین Remoteapp رو نصب کنید اجازه نمیده چون اصل ارتاباط در هنگام نصب با دامین هست و هیچ رواهی جز تاریخ دقیق با دامین ندارید

 4. Psycho says

  با سلام،
  مشکلی که من چند وقت پیش باهاش مواجه شدم این بود که یک RemoteApp تنها در یک session اجرا می شود و در صورت اتصال یوزر دوم یوزر اول Disconnect می شود.
  آیا با تغییر Local Policy در قسمت Remote Desktop Session Host این مشکل حل می شود؟
  البته در حال حاظر از Thin App استفاده می کنم و مشکلی ندارم ولی در خیلی از موارد امکانات استفاده از Horizon View وجود ندارد.
  ممنون

 5. h_samaditehrani says

  با سلام

  روش لایسنسینگ این سرویس ساده هست
  موقع لایسنسینگ تنها کشور US را انتخاب و گذینه
  Windows Server 2012 Remote Desktop Services Per Device Client Access license
  انتخاب کرده و تعداد یعنی Quantity را برابر ۱۰۰۰ و نکته آخر در قسمت Agreement Number مقدار ۶۵۶۵۷۹۲ را وارد کرده و استفاده کنید.

  فقط یک سوال دارم من این سرویس را روی Server 2016 که راه اندازی می کنم App ها باز نمی شه مشگل کجاست؟

 6. mory_net says

  برای انجام تنظیمات به Server Pool گیر میده که هیچ سروری نیست بخوام اضافه کنم…
  چیکار کنم.؟

 7. سید says

  با سلام و ممنون از پست مفیدتون

  ما یه مشکلی با Remote App داریم که فکر می کنم دیگر دوستان هم باهاش مواجه شدن ، اونم اینکه Clipboard به صورت دو طرفه باز هستش . ما نیاز داریم Clipboard رو به صورت یه طرفه ببندیم یعنی از App به اشتراک گذاشته شده بتونن به سیستم Local کپی داشته باشن ولی بالعکس خیر …

 8. mohamad says

  با سلام
  داستانی که ما داریم اینه که ما اومدیم Firefox و chrome رو توی Remote App ایجاد کردیم تا کاربرا بتونن ازش بهره ببرن مشکلی که هست اینه که متاسفانه این Browserها per session کار نمیکنن یعنی اگه یکی از کابرا بیاد و روی Firefox پروکسیشو ست کنه کاربر دومی که می خواد از Firefox استفاده کنه اونم روش پروکسی ست شده بدون اینکه کاربر دوم پروکسی رو بخواد!
  چه جوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
  در واقع دنبال اینم که هر کاربر Setting جداگانه ای داشته باشه.
  با تشکر

 9. علی منصوری says

  برای این منظور باید حتما با session ID هر کاربر با مروگر خودش Authenticate بشه فایروال سایبروم این قابلیت داره
  در اینترنت راهکار جداسازی شبکه از اینترنت را سرچ کنید.
  یا حق

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.