آشنایی با تامین امنیت داده های محلی و راه دور

تصمیم به انتخاب بهترین فناوری برای تامین امنیت داده چه به صورت local و چه remote یک چالش بزرگ است. هدف، بازیابی سریع داده با پایین‌ترین مقدار داده از بین رفته با استفاده از یک روش ساده و مقرون به صرفه است. چگونه می‌توان از عهده این چالش برآمد؟

بازیابی حادثه (Disaster recovery)

EMC RecoverPoint/SE یک راهکار بازیابی point-in-time و حفاظت از داده ((continuous data protection (CDP) برای فراهم ساختن حفاظت از داده‌های local و دور continuous remote replication (CRR) سنکرون و آسنکرون برای فراهم ساختن حفاظت از داده‌های Remote می‌باشد. RecoverPoint/SE CDP و CRR را می‌توان به صورت مجزا یا همراه با هم مورد استفاده قرار داد تا بتوان حفاظت از داده‌های local و remote همزمان ((concurrent local and remote (CLR) را برای حجم زیادی از داده‌ها در هر فاصله‌ای انجام داد.

EMC RecoverPoint/SE در Total Efficiency Pack، Protection Pack، Local Protection Suite و Remote Protection Suite برای آرایه‌های سری EMC VNX در دسترس است. در محیط‌های ذخیره‌سازی VNX، RecoverPoint/SE مزایایی بسیار بیش‌تری از ایجاد فقط یک راهکار تکرار (replication) یکپارچه برای SAN LUNs و فراهم ساختن (CRR) فراهم می‌سازد. RecoverPoint/SE برای local and remote SAN replication در مجموعه‌های یکپارچه آرایه‌های EMC CLARiiON و Celerra نیز قابل استفاده است.

RecoverPoint امکان replication داده برنامه‌های کاربردی را به سایت backup شما به صورت سنکرون و آسنکرون با اهداف recovery point متغیر (recovery point objectives (RPOs) فراهم می‌کند؛ شما باید توازن لازم را بین RPO و ((recovery time objective (RTO)، که بتواند نیازهای سرویس شما را برآورده کند، برقرار کنید. این سبب می‌شود که ثبات داده‌هایی که به صورت local یا remote تکرار شده‌اند برقرار باشد و بر حسب سیاست مشتری برای دستیابی به بهترین کارآیی و فاصله بین سایت‌های تولید و backup بتواند بین حالت‌های replicate سنکرون و آسنکرون تغییر وضعیت دهد. قابلیت‌هایی چون کاهش پهنای باند، replicate داده و فشرده‌سازی داده به منظور کاهش نیازهای پهنای باند WAN و کاهش هزینه‌ها طراحی شده است.

Local-and-Remote-Protection1[1]

حفاظت از داده End-to-End

RecoverPoint/SE، شرکت‌ها را از از دست دادن داده به علت مشکلاتی نظیر خرابی سرور، مشکلات داده، خطاهای نرم‌افزار، ویروس‌ها و سایر خطاهای کاربران نهایی حفاظت می‌کند و علاوه بر آن از بلایای طبیعی که ممکن است منجر به بروز وقفه در عملکرد شوند نیز جلوگیری می‌کند. با بهره‌گیری از RecoverPoint/SE، در هزینه سازمان‌ها صرفه‌جویی قابل توجهی صورت خواهد پذیرفت زیرا طرح‌های حفاظت از داده پیچیده و غیر کارآمد حذف خواهند شد و این راهکار را به روشی بسیار آسان برای مدیریت تبدیل خواهد کرد.

کاهش پهنای باند، Replicate داده و فشرده‌سازی داده

RecoverPoint از فناوری‌های پیشرفته و هوشمند برای کاهش پهنای باند، replicate داده و فشرده‌سازی داده استفاده می‌کند که این سبب می‌شود که تا ۹۰% در پهنای باند WAN مورد استفاده برای replicate صرفه‌جویی ایجاد شود. این فناوری‌ها شما را قادر می‌سازند تا بهترین سطح امنیت را برای پهنای باند موجود فراهم سازید؛ علاوه بر آن هزینه‌های WAN را تا حد قابل توجهی به خصوص در مسافت‌های طولانی کاهش می‌دهد.

Local-and-Remote-Protection2[1]

حفاظت از داده برنامه‌ها (Application Data Protection)

RecoverPoint/SE، امکان بازیابی سریع را برای داده‌های برنامه‌ها فراهم می‌سازد. داده‌ها در نقاط انتخاب شده سریعا در دسترس قرار می‌گیرند و می‌توان آن‌ها را توسط میزبان به سرعت خواند و یا نوشت. تثبیت اسنپ‌شات برای دوره‌های ابقای طولانی‌تر (retention periods) با مجموعه‌ای از ذخیره‌سازهای اختصاص داده شده به آن مورد استفاده قرار می‌گیرد که مشتریان را قادر می‌سازد تا بتوانند داده بیش‌تری را به صورت آنلاین برای بازیابی در اختیار داشته باشند بدون اینکه نیاز به صرف هزینه برای ذخیره‌سازهای اضافی باشد.

داده‌های بازیابی شده در دسترس را بدون ایجاد هیچگونه مزاحمتی در فرآیند replicate بخوانید و بنویسید. در بازیابی، امکان آزمایش داده در چندین زمان مختلف به منظور تعیین بهترین نقطه برای بازیابی فراهم است. این قابلیت را می‌توان در پشتیبان‌گیری‌های آفلود نیز به کار گرفت تا بتوان آن را برای فرآیندهای مختلفی بر روی داده از جمله مهاجرت داده، پشتیبانی از بازیابی و امکان توسعه و آزمون برنامه‌های کاربردی، مورد استفاده قرار دهد.

علاوه بر آن، RecoverPoint/SE می‌تواند نقاط بازیابی مناسبی برای برنامه‌های کاربردی مایکروسافت نظیر Exchange Server و Microsoft SQL Server از طریق استفاده از Microsoft Volume Shadow Copy Service (VSS) و Virtual Data Interface (VDI) APIs فراهم کند. این قابلیت زمان بازیابی برای Exchange و SQL Server را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد و احتمال بازیابی را برای برنامه‌های کاربردی حساس تجاری افزایش می‌دهد. در نهایت، RecoverPoint/SE قابلیت ترکیب با سایر محصولات EMC اعم از Replication Manager، Data Protection Advisor و NetWorker را خواهد داشت.

حفاظت End-to-End برای محیط‌های سرور مجازی

RecoverPoint/SE یک راهکار حفاظت از داده جامع و انعطاف‌پذیر است که می‌تواند بازیابی مناسبی را برای سری EMC VNX، CLARiiON و آرایه‌های یکپارچه EMC Celerra در زیرساخت‌های مجازی VMware و محیط‌های سرور Hyper-V مایکروسافت فراهم سازد. برای VMware، RecoverPoint/SE با VMware vCenter ترکیب شده و کاربر را قادر می‌سازد تا بتواند وضعیت حفاظت را برای ماشین‌های مجازی مشاهده کند؛ همچنین با VMware vCenter Site Recovery Manager ترکیب می‌شود تا بتواند حفاظت از داده و failover و failback را ساده و هماهنگ کند که این به ماشین‌های مجازی اجازه می‌دهد تا به سرعت و بدون از دست دادن داده، بازگردانده شوند.

مجموعه VNX Remote Protection

این نرم‌افزار از داده در برابر خرابی‌های محلی، قطعی و حوادثی که در سیستم‌های ذخیره‌سازی VNX رخ می‌دهد محافظت می‌کند. این نرم‌افزار حفاظت مناسب را برای ذخیره‌سازهای فایل و بلاک VNX در کمترین زمان بازیابی و در هر نقطه‌ای از زمان فراهم می‌سازد. در زیر برخی از مزایای آن را یادآور می‌شویم:

  • تداوم فعالیت تجاری را آسان می‌سازد: راهکاری است که می‌تواند از هر میزبان و هر برنامه کاربردی پشتیبانی کند.
  • Replicate کارآمد: فشرده‌سازی و deduplication باعث کاهش پهنای باند WAN می‌شود.
  • حفاظت بی وقفه: replicate سنکرون و آسنکرون دو جهته سبب تکرار پیوسته می‌شود که می‌تواند بلافاصله در یک نقطه مشخص در زمان برنامه‌های کاربردی را بازیابی (restore) کند.

سری EMC VNX:

ذخیره‌سازی یکپارچه با کارایی بالا و سادگی و کارآمدی بی‌نظیر برای کاربردهای مجازی بهینه‌سازی شده است. با سری VNX، شما به سطح جدیدی از کارایی، حفاظت، تطبیق و سادگی در مدیریت دست پیدا خواهید کرد.

یکپارچگی:

سری VNX به شما کمک می‌کند که از یک پلتفرم واحد برای سرویس‌های داده فایل و بلاک استفاده کنید. مدیریت متمرکز کار نظارت را آسان می‌سازد. سرویس‌های بازدهی داده (Data Efficiency Services) می‌توانند تا ۵۰ درصد نیازهای ظرفیتی شما را کاهش دهد.

بهینه:

مناسب برای برنامه‌های کاربردی که با VMware و Hyper-V ترکیب می‌شوند. سرعت بارهای کاری SQL و Oracle مجازی شده تا سه برابر افزایش خواهد یافت و راه‌اندازی حدود ۱۰۰۰ دستکتاپ مجازی در کمتر از ۸ دقیقه انجام خواهد شد.

خودکار:

اطمینان از اینکه داده فعال به صورت خودکار در درایوهای فلش ذخیره می‌شود و داده‌هایی که کمتر فعال هستند در درایوهای با ظرفیت بالاتر طبقه‌بندی می‌شوند.طبقه‌بندی ذخیره‌سازی تماما خودکار (EMC VNX fully automated storage tiering (FAST)) به طور همزمان هم کارایی را به حداکثر می‌رساند و هم هزینه‌ها را به کمترین میزان می‌رساند.

کارایی بالا:

به علت بهینه‌سازی چند هسته‌ای EMC MCx و فلش، کارایی تراکنش با افزایش پهنای باند و کاهش وقفه تا ۴ برابر افزایش خواهد یافت.

حفاظت شده:

بالاترین سطوح دسترسی برای برنامه‌های کاربردی و حفاظت از داده با عملکردهای پیوسته و بازیابی در هر نقطه زمانی را فراهم می‌سازد. رمز گذاری داده‌های در حال استراحت (Data-at-rest) حفاظت فیزیکی را میسر می‌سازد.smile icon

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.