بررسی Storage های مطرح در ایران : HP MSA P2000 G3

این storage یک محصول پایه ای ، ارزان قیمت و البته انعطاف پذیر شرکت HP می باشد. شرکت HP این محصول را برای کاربرانی در سطح entry-level ارائه داده است و به همین خاطر نمی توان از آن انتظار فراوانی برای دیتاسنترهای بزرگ داشت. همانطور که در شکل فوق می بینید شما بروی این محصول می توانید از controller های متعددی همچون FC 8Gb Controller و یا FC/iSCSI Controller ترکیبی و همچنین SAS 6Gb Controller نیز استفاده نمائید که البته هر کدام نیز دارای متعلقات و اتصالات متفاوتی می باشند و برحسب نیاز و بودجه می بایست از آن استفاده نمود. شما می توانید بروی MSA P2000 تنها از یک Controller استفاده نمائید و بدین ترتیب هزینه خود را برای خرید SAN Storage به حداقل برسانید و در صورتیکه نیاز به Performance و High Availability بالاتری دارید می می بایست از دو controller بروی این دستگاه استفاده نمائید.

با استفاده از P2000 G3 MSA arrays شما می توانید بصورت پیش فرض قابلیت Volume Copy بهرمند شوید و از داده های خود برای حفاظت بیشتر تا حداکثر 64 Snapshots تهیه نمائید. این سخت افزار بطور پیش فرض از 64 Snapshot پشتیبانی می کند ولی قابلیت ارتقاء را تا 512 snapshot بصورت اختیاری با صرف هزینه و خرید لایسنس میسر می باشد.

از دیگر امکانات این محصول قابلیت Remote Snap Software که باید بصورت لایسنس جداگانه آن را خریداری نمائید. قابلیت remote snap software بصورت سخت افزاری و controller-based بصورت offline و در زمان های متفاوت عملیات replication را بصورت local و یا remote بین دوMSA Array HP StorageWorks P2000 G3 FC انجام می دهد. این متد براساس بدست آوردن اختلاف بروی Master volume عمل می کند و بدین ترتیب حجم ارسال داده را به حداقل می رساند. لازم به ذکر است که این قابلیت تنها بروی FC یا Combo FC/iSCSI controllersمی تواند عمل نماید.

MSA P2000 به مدیران شبکه این امکان را می دهد تا بتوانند بر حسب نیاز ظرفیت storage خود تا 57 TB برای هارد های SAS و همچنین تا 192 TB برای هارد های SATA افزایش دهند. از طرفی دیگر شما می توانید تا حداکثر هفت LFF drive enclosures و یا حداکثر 96 هارد درایو دیگر به MSA خود اضافه نمائید و یا اینکه پنج SFF drive enclosures و مجموعا 149 هارد درایو دیگر به آن اضافه نمائید. همین قابلیت باعث شده است که MSA P2000 یکی از انعطاف پذیر ترین storage های موجود در بازار باشد. این Storage با دارا بودن 2 GB حافظه Cache بروی کنترلر خود می تواند تا حداکثر 64 هاست را از طریق FC ساپورت نماید.

بررسی Storage های مطرح در ایران : HP MSA P2000 G3بروی این storage شما می توانید بصورت ترکیبی هم از هارد های SAS LFF و هم از هارد های SAS SFF در محیط های Enterprise استفاده نمائید و هم از هارد های SATA در محیط های آرشیوی استفاده نمائید. شما همچنین می توانید تا حداکثر 512 LUN را بروی این storage ایجاد نمائید که البته این تعداد بسیار بالا می باشد و حتی برای نیاز های enterprise نیز بسیار بالاتر از حد معمول است. Controller ترکیبی FCiSCSI به شما این امکان را می دهد که با صرف یک هزینه پائین تر بتوانید هم از این storage هم در شبکه LAN یا TCP/IP و هم در محیط Fabric و یا همان FC Switch خود استفاده نمائید.

بررسی Storage های مطرح در ایران : HP MSA P2000 G3لازم به ذکر است نقد و بررسی این محصولات به معنی تبلیغ و یا فروش غیر مستقیم این محصولات نیست و بیان این مطالب صرفا به دلیل آشنایی دوستان با این محصولات می باشد.

دیدگاه 1
  1. بهمن says

    من لایسنس MSA 2000 با product-id>MSA2312fc نیاز دارم. امکان کمک هست؟

دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.