آموزش Windows Deployment Services – بخش پنجم

در بخش سوم از این سری ما ویندوز را برای Capture کردن آماده کردیم در این بخش قصد داریم از روی این ویندوز یک ایمیج به عنوان ایمیج مرجع تهیه کنیم تا بتوانیم بر روی سیستم های دیگر از روی این ایمیج ویندوز نصب کنیم. برای شروع کار سیستم آماده شده در بخش سوم را از طریق شبکه بوت کنید تابه WDS وصل شود کلید F12 را بزنید تا ایمیج های بوت را مشاهده کنید.

در صفحه بوت همان طورکه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دو ایمیج بوت نمایش داده می‌شود ایمیج Capture که در بخش چهارم ساختید را انتخاب کرده و Enter را بزنید.

بر روی Next کلیک کنید.

در صفحه ی زیرباید درایوی که ویندوز بر روی آن نصب شده را انتخاب کنید و نامی را برای ایمیج وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

در صفحه بعد باید محل قرارگیری ایمیج که قرار است ساخته شود را مشخص کنید همانطور که در تصویر زیر مشخص است شما می‌توانید یک ایمیج از ویندوز سفارش شده بسازید و آن را به صورت محلی ذخیره کنید تا بعدا به WDS اضافه کنید یا بعد از ساخت ایمیج از طریق همین ویزارد ایمیج را به WDS اپلود کنید که ما در این بخش به صورت مستقیم این ایمیج را به WDS آپلود می کنیم برای این منظور باید تیک گزینه Upload image to a Windows Deployment Services را زده و در قسمت Server name نام سرور WDS را وارد کرده و بر روی Connect کلیک کنید در قسمت Image Group name  نام گروهی که می‌خواهید این ایمیج در آن بخش قرار گیرد را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

منتظر بمانید تا فرآیند Capture کردن تمام شود.

هم اکنون ویندوز سفارشی شما به عنوان یک ایمیج در WDS ایجاد شده و شما می توانید بر روی سیستم های دیگر از طریق همین ایمیج ویندوز را نصب کنید. در بخش بعدی نصب ویندوز از طریق این ایمیج را بررسی خواهیم کرد.

آموزش Windows Deployment Services – بخش اول
آموزش Windows Deployment Services – بخش دوم
آموزش Windows Deployment Services – بخش سوم
آموزش Windows Deployment Services – بخش چهارم

wdswds چیست؟windows deployment servicesWindows Deployment Services 2016Windows Deployment Services چیست؟آموزش Wds
Comments (4)
Add Comment
 • mac777

  مرسی از وقتی که میذارین و زحمتی که بابت تهیه این آموزش ها میکشین.

 • linuxman

  تشکر

 • iceninja

  mamnoon az zahamat khaste nabashid

 • رسول

  ممنونم بابت راهنمایی